Wspólnie pomóżmy Rozalii Białek

W rzeszowskim Klubie Pod Palmą 17 marca o godzinie 16:00 wystartuje koncert charytatywny na rzecz podopiecznej Fundacji Serce Dziecka Rozalii Białek. Jednym z patronów wydarzenia jest Zarząd Terenowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów przy KMP w Rzeszowie.

Czteroletnia Rozalia nie tak dawno temu dowiedziała się, że jej serce ma blok przedsionkowo-komorowy pierwszego stopnia oraz Zespół Brugadów (Brugada Syndrom). Choroba jest bardzo rzadka, lek który może pomóc serduszku dziewczynki zapobiegać atakom nie jest refundowany, ani dostępny w Polsce. Jeśli Brugada zostanie wykryta u osoby dorosłej, można wszczepić jej tzw. ICD kardiowerter, który powinien ochronić ją przed nagłą śmiercią. Należy wymieniać go co 5-6 lat, jednak ze względu na to że dzieci szybko rosną, a metoda jest inwazyjna – taka ochrona w przypadku dzieci jest ostatecznością i lekarze jak najdłużej odwlekają te decyzję. Dziewczynka na co dzień musi być poddana reżimowy, już zwykła gorączka może doprowadzić do arytmii, migotania komór i nagłego zatrzymania krążenia.

Koncert charytatywny ma bogaty repertuar. Wystąpią min. Liver, COPS, W.S.K. czy Ziembul. Wejście na koncert jest biletowane ( 50 zł), całość kwoty trafi na subkonto Rozalii Białek. Można dokonać przedpłaty i tym samym zagwarantować sobie wcześniej miejsce- wpłacać należy na konto fundacji Serce Dziecka: 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843 podając swoje imię i nazwisko z dopiskiem “Rozalia Białek Zbiórka ZC 7203”

Bardzo się cieszymy, że wraz z IPA Region KMP Rzeszów jesteśmy patronami tego wyjątkowego koncertu. Rzadka choroba w połączeniu z brakiem refundacji z NFZ pozostawia los Rozalii w rękach ludzi dobrej woli. Mamy nadzieję, że wypełnią Klub Pod Palmą po brzegi i uda się przekazać pieniądze na ten szczytny cel- zapewnia Damian Korbecki, przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów przy KMP w Rzeszowie.

Zespół prasowy ZW NSZZ Policjantów w Rzeszowie

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *