Życzenia w Międzynarodowy Dzień Strażaka

Co roku, w dniu 4 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Strażaka, święto zarówno funkcjonariuszy Państwowej jak i Ochotniczych Straży Pożarnych. Przypada ono tradycyjnie w dniu wspomnienia w Kościele katolickim Świętego Floriana.

Ponad 24 tysiące różnego rodzaju zdarzeń, w tym prawie, a właściwie tylko 6000 pożarów. Tak wyglądała strażacka codzienność w ubiegłym roku. Oficjalne święto zostało ustanowione nowelizacją ustawy w 2002 roku.

Ten wyjątkowy dzień to świetna okazja do podziękowań za codzienny trud Waszej służby, ale też możliwość wyrażenia wdzięczności za współpracę z podkarpacką Policją. Wiemy jak ważną rolę odgrywa Państwowa Straż Pożarna, jak cenna jest pomoc niesiona przez Ochotnicze Straże Pożarne, które ponadto mają czynnik integrujący lokalne społeczności. Wszystkim Funkcjonariuszkom i Funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej, Pracownikom Cywilnym Państwowej Straży Pożarnej oraz Druhnom i Druhom Ochotniczych Straży Pożarnych życzę bezpieczeństwa podczas akcji i satysfakcji z niesionej pomocy mieszkańcom naszego województwa- dodał Krzysztof Filip, przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Rzeszowie.

Zespół prasowy ZW NSZZ Policjantów w Rzeszowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *