Zakończył się XIII Ogólnopolski Spływ Kajakowy im. Jana Bieleckiego z Grand Prix PZKaj

W miniony weekend Dolina Wisłoka przez 4 dni gościła blisko 200 kajakarzy z różnych zakątków Polski. W trakcie XIII Ogólnopolskiego Spływu Kajakowego, oprócz świetnej zabawy, zawodnicy rywalizowali w ramach Grand Prix Polskiego Związku Kajakowego. Współorganizatorami wydarzenia był Zarząd Terenowy w Krośnie oraz Zarząd Wojewódzki w Rzeszowie NSZZ Policjantów.

Zaczęliśmy w czwartek, nocnym spływem z pochodniami na 10km odcinku Wisłoka od Łączek Jagielońskich do Frysztaka. Kajakarze mogli podziwiać piękny zachód słońca z perspektywy kajaka. W blasku księżyca i pochodni dopłynęli do mety. Dalszą część wieczoru spędziliśmy na integracji oraz wspólnej zabawie- opisuje Arkadiusz Pałys, przewodniczący ZT NSZZP w Krośnie oraz Komandor spływu.

W piątek zaplanowany był rajd po urokliwych zakamarkach Szlak Turystyczny “Kamienne Herby”  . W jego trakcie zawodnicy pokonali 12 km trasę po pięknym lesie, tajemniczych zboczach, gdzie mogli dostrzec niespotykane osobliwości przyrody.

W sobotę, z samego rana, wyruszyliśmy do Krosna na start spływu. Przed spływem odbył się pokaz ratownictwa na wodzie w wykonaniu Strażaków Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie. Po nim kajakarze popłynęli szlakiem kajakowym do Frysztaka. W połowie trasy mogli wziąć udział w slalomie kajakowym zaliczanym do Grand Prix PZKaj. W tym roku po raz pierwszy organizowany był slalom kajakowy. Tor slalomowy opracowany i zbudowany został przez członków  klubu TOŁHAJ. W dalszej części Dalej, na przystani kajakowej „Browar Wojkówka” można było chwilę odetchnąć, bo na kajakarzy czekało ognisko z kiełbaskami. Etap z Wojkówki do Frysztaka urozmaicił uczestnikom wyścig kajakowy, który odbył się na ostatnich 4km. Na mecie we Frysztaku uczestnicy otrzymali posiłek regeneracyjny, medale i tym zakończył się pierwszy etap spływu: Krosno-Wojkówka-Frysztak. Podczas weekendu uczestnicy korzystali z poczęstunku produktów mięsnych. Projekt sfinansowany z Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego. Dziękujemy Kuchnia strażacka z ognistą wieprzowiną
Wieczorem odbyło się uroczyste wręczenie nagród i podziękowań, w którym uczestniczył Krzysztof Filip, przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Rzeszowie.
Od wielu lata Arkadiusz Pałys organizuje imprezy o charakterze sportowym i integracyjnym, w których jako Zarząd Wojewódzki chętnie partycypujemy. Zachęcamy do aktywnego spędzania wolnego czasu, a kajakarstwo w naszym regionie jest bardzo popularne- dodał Krzysztof Filip.
Zespół prasowy ZW NSZZ Policjantów w Rzeszowie.
Zdjęcia Tołhaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *