Specjalne szkolenie w Bóbrce

W minionym tygodniu za sprawą Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów w Krośnie, IPA Region Krosno, Komendy Miejskiej Policji w Krośnie oraz strażaków ochotników OSP Suchodole przeprowadzono szkolenie min. z zakresu prowadzenia prawidłowego kierowania ruchem drogowym w miejscu działań gaśniczo-ratowniczych.

Spotkanie zostało zorganizowane w Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce. Oprócz czynnych druhów Ochotniczych Straży Pożarnych w szkoleniu wzięli udział członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Prelegentami byli doświadczeni strażaccy instruktorzy, a także funkcjonariuszki i funkcjonariusze KMP w Krośnie. Omówiono podstawowe zagadnienia z zakresu prawa drogowego oraz zaprezentowano sposoby prawidłowego kierowania ruchem w czasie prowadzenia działań ratowniczych. Ponadto, zorganizowano pokaz udzielania pierwszej pomocy, przestrzegając przed zagrożeniami, na które należy zwracać uwagę podczas ratowania ludzkiego życia.

Szkolenie stało się także doskonałą okazją do promocji kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, a także odpowiedzialnych zachowań w czasie wakacyjnego wypoczynku.”- dodaje Arkadiusz Pałys, przewodniczący ZT NSZZP w Krośnie.

« z 2 »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *