Rekord frekwencji na Policyjnym Pikniku w Rzeszowie (zdjęcia)

W pierwszą sobotę lipca w ośrodku Centrum Natura Caritas odbył się piknik rodzinny policjantów i pracowników KMP w Rzeszowie. Organizatorami tego wydarzenia był Zarząd Terenowy NSZZP przy KMP w Rzeszowie, Zarząd Terenowy NSZZP Pracowników Policji przy KMP w Rzeszowie oraz IPA Region Rzeszów.

Początek wakacji to idealny moment na organizację imprezy, która ma charakter integracyjny, rozrywkowy, ale również edukacyjny. W naszym środowisku czas płynie stosunkowo szybko. Nawał policyjnej roboty, praca siedem dni w tygodniu, przez dwadzieścia cztery godziny na dobę wymaga od naszych najbliższych sporych poświęceń. Stąd pomysł, by właśnie początkiem lipca zorganizować taki piknik.

Wszystko się idealnie udało. Pogoda dopisała, przede wszystkim frekwencja, która cieszy nas najbardziej. W imprezie uczestniczyło ponad 300 osób i w zgodnej opinii większości powinna odbywać się już regularnie- dodał Damian Korbecki, przewodniczący ZT NSZZ Policjantów przy KMP w Rzeszowie.

Uczestnicy pikniku nie tylko świetnie się bawili  w swoim towarzystwie, ale co chwilę byli angażowani w gry i zabawy przygotowane przez pełne entuzjazmu animatorki z firmy Animisie. Przedszkole Kurki 3 zadbało od dobre humory wśród najmłodszych uczestników pikniku. Prawdziwe policyjne show zrobił pokaz uzbrojenia oraz wyposażenia, ale również umiejętności  przygotowany przez funkcjonariuszy z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Rzeszowie oraz Oddziałów Prewencji. Liczne konkursy prowadziły funkcjonariuszki z Wydziału Ruchu Drogowego a wraz z nimi funkcjonariusze z Referatu ds Nieletnich KMP w Rzeszowie. Oprócz zabawy najmłodsi zyskali cenną wiedzę jak bezpiecznie przejść przez burzliwy okres wakacji. Zwracano szczególną uwagę na bezpieczeństwo na drogach oraz przy akwenach wodnych.

Całość zwieńczył koncert plenerowy zespołu muzycznego The Cops, który w sporej części składa się z rzeszowskich policjantów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *