Witamy w szeregach Podkarpackiej Policji

7 maja w auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, po raz kolejny w tym roku, wybrzmiały słowa policyjnej roty ślubowania. Podczas uroczystej zbiórki, nowo przyjęci funkcjonariusze złożyli ślubowanie, biorąc na siebie obowiązki i trudy związane z policyjną misją. Teraz czeka ich kilkumiesięczne przeszkolenie, po odbyciu którego podejmą służbę w jednostkach Policji na terenie Podkarpacia.

Ślubowanie od nowych stróżów prawa przyjął Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie insp. Jarosław Tokarczyk. W uroczystości wzięli udział także: Wojewoda Podkarpacki Teresa Kubas-Hul, komendanci miejscy i powiatowi z terenu Podkarpacia, Dowódca Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie, przedstawiciele kadry kierowniczej. Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów reprezentował Krzysztof Filip, przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego.

Nowo przyjęci funkcjonariusze rozpoczną teraz kilkumiesięczne szkolenie podstawowe, by potem pełnić służbę w swoich macierzystych jednostkach.

Życzę Wam przede wszystkim wytrwałości w zdobywaniu wiedzy. Niech najbliższe miesiące upłyną Wam na uczeniu się policyjnego rzemiosła. W dłuższej perspektywie, po powrocie do macierzystych jednostek, życzę satysfakcji z wykonywanego zawodu. Rola funkcjonariuszki i funkcjonariusza Polskiej Policji jest wyjątkowa, a służenie lokalnym społecznościom przyniesie Wam mnóstwo powodów do dumy- zapewnił Krzysztof Filip, przewodniczący ZW NSZZP w Rzeszowie.

Zespół prasowy ZW NSZZ Policjantów w Rzeszowie.

fot. KWP Rzeszów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *