Policyjna Szlachetna Paczka w Przemyślu

Blisko 40 rodzin z Przemyśla oraz powiatu przemyskiego zostało objętych pomocą przed najważniejszymi świętami w roku dzięki projektowi Szlachetna Paczka. Jak co roku na wysokości zadania stanęły funkcjonariuszki i funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu. Inicjatorem zbiórki koleżeńskiej był Zarząd Terenowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Przemyślu.

Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt społeczny organizowany przez Stowarzyszenie Wiosna, którego głównym celem jest materialna i mentalna pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Organizacyjnie opiera się na pracy kilkunastu tysięcy wolontariuszy w całej Polsce koordynowanej z centrali w Krakowie. Zasadą działania projektu jest tzw. mądra pomoc, czyli taki rodzaj bezpośredniego wsparcia, który ma dać wybranym rodzinom narzędzia do tego, by były w stanie zacząć samodzielnie rozwiązywać swoje problemy. Organizatorzy projektu deklarują, że „nie pomagają biedzie roszczeniowej” i chcą, aby „ludzie sami radzili sobie w życiu”.

Wśród najpotrzebniejszych rzeczy znalazły się artykuły spożywcze z długimi terminami ważności, artykuły chemiczne, nie zabrakło również słodyczy.

Połowa grudnia to już tradycyjnie wizyta w wielki magazynie Szlachetnej Paczki, w którym możemy przekazać zebrane w trakcie zbiórki koleżeńskiej przedmioty potrzebne tym najuboższym mieszkańcom naszego regionu. Bardzo się cieszymy z zaangażowania wśród funkcjonariuszek i funkcjonariuszy oraz pracowników cywilnych. W swoje pracy na co dzień mamy okazję zetknąć się z trudami życia w naszym regionie, dlatego nie pozostajemy bierni w obliczu potrzeb drugiego człowieka- dodał Bartosz Wardęga, przewodniczący Zarządu Terenowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Przemyślu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *