OPP Rzeszów zwyciężają w turnieju siatkówki o puchar KMP w Przemyślu

W sobotę 2 marca w hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Orłach odbył się I Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Przemyślu. W zawodach wzięło udział cztery zespoły, a zwycięzcą okazała się drużyna Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie. Organizatorem turnieju był Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów w Przemyślu.

Niestety z uwagi na charakter naszej służby, dwie drużyny w ostatniej chwili musiały zrezygnować z udziału w rozgrywkach. Turniej oficjalnie otworzył Wójt Gminy Orły Bogusław Słabicki oraz Komendant Miejski Policji w Przemyślu podinsp. Janusz Kiszka. W swoim powitalnym przemówieniu Pan Komendant podkreślił rolę rywalizacji sportowej a także wyraził zadowolenie, że w tak trudnym momencie roku pozostałym drużynom udało się pojawić na turnieju.

Zespoły po krótkiej rozgrzewce przystąpiły do rywalizacji. Już w pierwszym secie pomiędzy gospodarzami KMP Przemyśl i zawodnikami z OPP Rzeszów widać było dużą ochotę do gry. Po zaciętym, trzymającym do końca pojedynku, 27:25 zwyciężyli rzeszowianie. Kolejny set to już prawdziwa dominacja gości, którzy zwyciężyli do 14. W drugim pojedynku Komenda Powiatowa z Leska zmierzyła się z drużyną Ochotniczej Straży Pożarnej z Nizin. Funkcjonariusze Policji zdominowali ten mecz wygrywając 2:0 (25:14, 25:18). W kolejnych pojedynkach swoją dominację podkreśliły drużyny z Leska i Rzeszowa, wygrywając kolejne spotkania.

Mecz o trzecie miejsce pomiędzy KMP Przemyśl a OSP Niziny rozstrzygnął się dopiero w tie-breaku. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze wygrywając pierwszy set 25:18. W drugim to strażacy byli skuteczniejsi, ograniczyli ilość błędów przy zagrywce i pokonali przemyślan 25:20. W trzecim, rozstrzygającym secie, prowadzenie wciąż się zmieniało. W końcówce to OSP Niziny wyszły na 3 punktową przewagę. Po przerwie technicznej nowe siły wstąpiły w gospodarzy, którzy dogonili przeciwników, a w samej końcówce wykazali się spokojem i świetną zagrywką w wykonaniu Darka Hajnosza. Mecz zakończył się zwycięstwem KMP w Przemyślu 17:15, i tym samym gospodarze ostatecznie zajęli trzecie miejsce. Czwarte przypadło strażakom ochotnikom z Nizin.

Hala w Orłach momentami wypełniała się lokalnymi kibicami. Nie inaczej było podczas starcia finałowego pomiędzy zdecydowanie dwoma najlepszymi drużynami. Na szczególne słowa wyróżnienia zasługiwali rośli atakujący- z Rzeszowa grający z numerem 6 Kamil Gromek, z Leska z numerem 8 Przemysław Błachuta.

W pierwszym secie dość szybko na wysokie prowadzenie wyszli zawodnicy z Leska. Grali poukładaną, konsekwentną siatkówkę opartą na solidnej zagrywce i urozmaiconym ataku. W ataku zgodnie z oczekiwaniami wyróżniał się Błachuciak. Przy stanie 16:8 o przerwę techniczną poprosił kapitan rzeszowian Łukasz Bułatek. Był to kluczowy moment tego seta, a może nawet całego spotkania. Rzeszowianie po przerwie grali koncertowo. Poprawili wszystkie błędy, w ataku uruchomili swojego najlepszego zawodnika Kamila Gromka. Najpierw dogonili przeciwników a w końcówce wykorzystali zmęczenie i błędy zawodników z Leska zwyciężając 25:23. W drugim secie walka od początku była bardzo wyrównana. Żadna z drużyn nie wyszła na kilkupunktowe prowadzenie. Decydowały niuanse, detale siatkarskiego rzemiosła. W ataku nie do zatrzymania był Gromek. Pozostali dołączyli poziomem do kolegi. W grze zawodników z Leska brakowało wykończenia, a w ważnych momentach wkradły się błędy, które ostatecznie kosztowały ich porażkę w drugim, ostatnim secie. Oddział Prewencji Policji w Rzeszowie tym samym sięgnął po Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Przemyślu.

W trakcie ceremonii wręczenia nagród wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, upominek od partnera zawodów Miasta Przemyśl oraz firmy Polishine. Puchar dla zwycięzców wręczył Komendant Miejski Policji w Przemyślu podinsp. Janusz Kiszka. Najlepszym zawodnikiem zawodów okazał się Kamil Gromek reprezentujący OPP Rzeszów, któremu puchar wręczył radny Gminy Orły Wojciech Pelc.

Nasza codzienna służba dostarcza nam sporo stresu. Takie zawody to nie tylko rywalizacja sportowa na świetnym poziomie, ale kapitalny sposób na odreagowanie pracy. Cieszymy się, że w pierwszym turnieju wzięły udział tak dobre drużyny. Finałowy mecz pomiędzy KPP Lesko a OPP Rzeszów był prawdziwym kąskiem dla miłośników siatkówki, którzy pojawili się w sobotę na hali sportowej w Orłach- dodaje Bartosz Wardęga, przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów w Przemyślu.