Związkowa pomoc

Każdy kolejny dzień wojny w Ukrainie przynosi kolejne dramaty i konieczność podejmowania trudnych życiowych decyzji.
Przed takimi stają rodziny ukraińskich policjantów, którzy ramię w ramię z innymi walczą o swój kraj.

Jednocześnie ich rodziny, żony, dzieci, wnuki wyjeżdżają do Polski w poszukiwaniu bezpiecznego schronienia.

Dzięki Zarządowi Wojewódzkiemu NSZZ Policjantów w Lublinie i Rzeszowie rodziny te są odbierane z granicy i przewożone w wyznaczone miejsca. Trzy rodziny podjęli w swoich domach koledzy przewodniczący z podkarpacia. Przewodniczący i wiceprzewodniczący ZW w Lublinie osobiście odwozili matki z dziećmi do bezpiecznego schronienia na Śląsku.

Dobrym duchem wykonującym tytaniczną pracę związaną z pomocą uchodźcom jest zastępczyni Komendanta KP Blachownia, która znalazła tymczasowy dom dla dwóch rodzin i oczekuje na kolejne rodziny. Wielkie dzięki Aśka.

Dziękujemy też Grzegorzowi z KMP w Łodzi. Dzięki zaangażowaniu i biegłej znajomości języka ukraińskiego koordynuje ze związkami policji z Kijowa ewakuację rodzin ukraińskich policjantów.

Wczoraj od wczesnych godzin porannych koleżanki i koledzy z Zarządu Głównego przy pomocy kolegów z Zarządu Komendy Stołecznej pomagali przy rozpamowaniu dwóch ładunków z darami przekazanymi przez policjantów z Holandii.

Do naszych magazynów przesyłki ze środkami ochrony osobistej i środkami opatrunkowymi dostarczyli koledzy z Zarządów Wojewódzkich w Gdańsku, Bydgoszczy i Zarządu Szkolnego w Pile.

Oczywiście nie można zapomnieć o pracownikach magazynów KGP, którzy poświęcili wolną sobotę na pomoc. Dzięki!

W najbliższym tygodniu ruszą konwoje do Lwowa zorganizowane przez NSZZ Policjantów.

Przewodniczący Zarządu Głównego codziennie uściśla listę kolejnych potrzeb z przewodniczącym zarządu związku zawodowego obwodu lwowskiego oraz komendantem policji obwodu lwowskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *