Witamy w szeregach podkarpackiej Policji

W auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, odbyła się uroczystość ślubowania nowo przyjętych policjantów. Szeregi podkarpackiej Policji zasiliło 46 nowych funkcjonariuszy z całego województwa, w tym 11 kobiet. W uroczystości wziął udział Krzysztof Filip, przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Rzeszowie.

Ślubowanie od nowych policjantek i policjantów przyjął p.o. I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie podinsp. Piotr Stępka. W uroczystej ceremonii ślubowania uczestniczyli: Pierwszy Wicewojewoda Podkarpacki Wiesław Buż, reprezentujący Marszałka Województwa Podkarpackiego Waldemar Szumny, komendanci miejscy i powiatowi z terenu Podkarpacia, Dowódca Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie oraz przedstawiciele kadry kierowniczej.

Nowo przyjęci funkcjonariusze za kilka dni wyjadą do szkół policji, gdzie rozpoczną szkolenie podstawowe, które przygotuje ich do służby. Zdobywać będą wiedzę teoretyczną i praktyczną m.in. z zakresu przepisów prawa, taktyk i technik interwencji oraz wyszkolenia strzeleckiego.

W tym roku życzę Wam przede wszystkim wytrwałości w zdobywaniu wiedzy. Niech najbliższe miesiące upłyną Wam na uczeniu się policyjnego rzemiosła. W dłuższej perspektywie, po powrocie do macierzystych jednostek, życzę satysfakcji z wykonywanego zawodu. Rola funkcjonariuszki i funkcjonariusza Polskiej Policji jest wyjątkowa w systemie bezpieczeństwa kraju- zapewnił Krzysztof Filip, przewodniczący ZW NSZZP w Rzeszowie.

Zespół prasowy ZW NSZZ Policjantów w Rzeszowie

fot.KWP Rzeszów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *