Udana akcja krwiodawstwa w Krośnie

Poniedziałkowy zimny poranek nie zniechęcił mieszkańców Krosna do wzięcia udziału, w zainicjowanej min. przez Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów w Krośnie, akcji krwiodawstwa. Na apel o podzielenie się najcenniejszym darem odpowiedziało 31 osób, a przez cały dzień udało się zebrać blisko 9 litrów krwi.

Po raz kolejny akcję oddawania krwi zorganizowali wspólnie Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Pani Joanna Frydrych, Komenda Miejska Policji w Krośnie, ZT NSZZ Policjantów w Krośnie, Klub Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie, krośnieński oddział Polskiego Czerwonego Krzyża oraz MOSiR Krosno.

Organizatorzy zadbali o szereg ciekawych wydarzeń współtowarzyszących akcji krwiodawstwa. Policyjni specjaliści prowadzili prelekcje dotyczące bezpieczeństwa poruszania się w sieci internet, szeroko rozumianym cyberbezpieczeństwie oraz zachowaniach samobójczych. Wspomniane zajęcia profilaktyczne cieszyły się sporym zainteresowaniem wśród uczniów krośnieńskich szkół. O wytycznych przy oddawaniu krwi informowali członkowie Polskiego Czerwonego Krzyża.

Po raz kolejny nasze spotkania cieszyły się sporym zainteresowaniem. Dzięki sporej frekwencji udało się zebrać blisko 9 litrów krwi, która trafi do potrzebujących. Zainteresowaliśmy również kolejne osoby ideą oddawania najcenniejszego daru. Dzięki działaniom profilaktycznym prowadzonym przez policjantów zwiększyliśmy świadomość wśród najmłodszych mieszkańców naszego miasta- wymienia Arkadiusz Pałys, przewodniczący ZT NSZZ Policjantów w Krośnie.

Zespół prasowy ZW NSZZ Policjantów w Rzeszowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *