Stanowcze NIE dla wykorzystywania naszej formacji w walce politycznej

Przez ostatnie ponad trzydzieści lat pokolenia policjantów swoją codzienną służbą mocno zapracowało na wysokie społeczne notowania. Jesteśmy jedną z tych instytucji, której Polacy ufają, do której codziennie, 7 dni w tygodniu, przez cały rok zwracają się z prośbą o pomoc. Dlatego tym mocniej wybrzmiały słowa kol. Rafała Jankowskiego, przewodniczącego ZG NSZZ Policjantów, który sprzeciwił się wykorzystywaniu Policji w celach walki politycznej.

W dniu wczorajszym w Warszawie odbyła się manifestacja, którą zorganizowały opozycyjne w stosunku do Prawa i Sprawiedliwości, partie polityczne. Policja jak zawsze zabezpieczała manifestantów i zapewniała im bezpieczeństwo nie tylko w stolicy, ale również w trakcie dojazdu do Warszawy i w trakcie powrotów do prawie wszystkich rejonów naszego kraju. Robiliśmy znowu swoją robotę, profesjonalnie, spokojnie jak zawsze. Niestety tuż przed manifestacją przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości wrzucili do sieci spot reklamowy, w którym w bezpardonowy sposób wykorzystano wizerunek setek policjantów.

Absolutnie niedopuszczalne jest ukazywanie naszej formacji w takim kontekście jak ma to miejsce w najnowszym spocie Prawa i Sprawiedliwości pn. #marsznienawisci. Policja jest formacją apolityczną. Apeluję więc aby nie posługiwać się naszym wizerunkiem w doraźnych, politycznych celach.

– napisał Rafał Jankowski.

Tu można zobaczyć wspomiany spot:

https://fb.watch/kXmJ7hJ80N/

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *