Posiedzenie Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Rzeszowie

W dniach 21-22 marca w Hadlach Szklarskich odbyło się połączone posiedzenie Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Rzeszowie wraz z Wojewódzką Komisją Rewizyjną.

W pierwszej części spotkania na zaproszonych gości oczekiwał Bartosz Wajstuch z Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej “PARAMEDYK”. Przez blisko 4 godziny zajęć teoretycznych oraz praktycznych zebrani goście zapoznawali się z anatomią człowieka, działaniami medycznymi, medycyną taktyczną czy wreszcie z podstawami prawnymi udzielania pierwszej pomocy. Największe zainteresowanie wzbudziła część praktyczna, w której absolutnie każdy mógł wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową przy użyciu dwóch fantomów- dorosłego i niemowlęcego. Ponadto zaprezentowano symulację użycia defibrylatora. Niestety nie we wszystkich jednostkach Policji naszego województwa takie urządzenia są dostępne.

W drugiej części dnia swoje obrady rozpoczął Zarząd Wojewódzki. Przewodniczący Krzysztof Filip rozpoczął od zredagowania ostatnich ustaleń poczynionych na niedawno zakończonym posiedzeniu Zarządu Głównego. W zgodnej opinii większości kierunek zmian prowadzonych przez nowe kierownictwo resortu MSWiA jest zbieżne z oczekiwaniami strony społecznej. Rzecz jasna są zagadnienia, w których nie osiągnięto jeszcze żadnego porozumienia. Z dezaprobatą odniesiono się do ujawnionych w mediach informacjach płynących z Ministerstwa Finansów o braku połączenia mnożnika z dodatkiem za stopień. W opinii NSZZP dzięki zastosowaniu takiego mechanizmu dodatek ten będzie waloryzowany przy każdorazowej podwyżce kwoty bazowej i jest to zbieżne z naszymi postulatami. Podniesiono również kwestie związane z obniżeniem kryteriów w procesie rekrutacji do Policji. Tutaj również nie ma zgody, gdyż zastosowanie takich mechanizmów wpłynie negatywnie na poziom bezpieczeństwa obywateli i samych funkcjonariuszek i funkcjonariuszy Policji. Przyjęto także uwagi dotyczące wysokości dodatków służbowych i funkcyjnych w województwie podkarpackim. Zarząd Wojewódzki zapowiedział działania w tym kierunku w kooperacji z nowym kierownictwem Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Zakończyliśmy trudny rok, w którym dzięki staraniom NSZZP udało się załatwić mnóstwo cennych dla naszego środowiska rozwiązań. Podwyżki uposażenia zasadniczego, zmiany w dodatkach, podwyższenie grup zaszeregowania i wiele innych. Niestety to wciąż za mało by z jednej strony zatrzymać najbardziej doświadczonych policjantów, z drugiej by zachęcić nowych do wstąpienia w nasze szeregi. Sytuacja musi ulec zmianie jeżeli nie chcemy wkrótce wywiesić białej flagi- ostrzegał Krzysztof Filip, przewodniczący ZW NSZZ Policjantów w Rzeszowie.

W związku ze zbliżającymi się za rok obchodami 35-lecia NSZZP wybrano komitet, który rozpocznie prace nad organizacją jubileuszu oraz imprez towarzyszących. Przedstawiono kolejne programy lojalnościowe. Dotyczą wypoczynku, finansów i gastronomii. Szczegóły już wkrótce w zakładce oferta dla związkowca.

Zespół prasowy ZW NSZZ Policjantów w Rzeszowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *