Podkarpackie Mistrzostwa Służb Mundurowych w Biegu Przeszkodowym Pancerna Przeprawa 2024

3 Pancerna Przeprawa- jedyny taki bieg na Podkarpaciu

1 maja 2024 roku Żurawica już po raz trzeci stanie się areną zmagań miłośników biegów przeszkodowych. W trakcie tegorocznej edycji odbędą się Podkarpackie Mistrzostwa Służb Mundurowych w Biegu Przeszkodowym. Honorowy Patronat nad imprezą objął Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie. Partnerem Mistrzostw jest Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Rzeszowie oraz Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów w Przemyślu.

Dwie poprzednie edycje przyciągnęły do Żurawicy blisko 500 sportowców. Pancerna Przeprawa tym samym stała się największą tego typu imprezą na Podkarpaciu. Rok 2024 zapowiada się jeszcze efektowniej, wszystko za sprawą nowości, które pojawią się podczas tegorocznej edycji.

„Nowy termin, zupełnie nowe miejsce, zwiększony dystans w naszych trzech kategoriach, nowe medale nawiązujące bezpośrednio do historii 1 Batalionu Czołgów w Żurawicy i Podkarpackie Mistrzostwa Służb Mundurowych w biegu przeszkodowym. 1 maja będzie się działo- zapowiada Bartosz Wardęga, prezes Stowarzyszenia Aktywna Żurawica, organizator biegu.

Twórcy biegu przenosząc termin na początek długiego weekendu chcą zachęcić do aktywności i spędzenia czasu na Ziemi Przemyskiej, która ma mnóstwo atrakcji turystycznych i historycznych. Miejsce zmagań wciąż będzie stanowić samo centrum Żurawicy jednak start, meta i całe miasteczko biegu powstanie w zupełnie nowym miejscu.

„Nasze centrum dowodzenia powstanie na najnowocześniejszym obiekcie w naszym regionie- stadionie sportowym w Żurawicy. Stąd wystartujemy, tutaj rozstawimy najtrudniejsze przeszkody, tutaj zawodnicy będą finiszować. Powstanie miasteczko biegowe ze strefami dla zawodników, dla dzieci, strefą wypoczynku i gastronomiczną czy strefą służb mundurowych- dodaje Artur Machowski, dyrektor sportowy Pancernej Przeprawy.

Dorośli zawodnicy mogą wystartować w dwóch kategoriach- Dowódcy i Czołgisty. Trasy różnią się długością odpowiednio 6 i 3 kilometry oraz ilością przeszkód i ich skomplikowaniem. Na najmłodszych czeka kategoria Rekrut z trasą liczącą 800 metrów.

Zupełną nowością jest rywalizacja w ramach Podkarpackich Mistrzostw Służb Mundurowych w Biegu Przeszkodowym.

To będzie jedyny taki bieg w naszym województwie. Honorowy patronat nad naszymi Mistrzostwami objęli Komendanci Wojewódzcy Policji i Straży Pożarnej oraz dowódca Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Jest z nami Służba Więzienna oraz Krajowa Administracja Skarbowa a także wszystkie związki zawodowe powyższych służb. Już nie możemy się doczekać rywalizacji naszych mundurowych w ramach 3 edycji Pancernej Przeprawy- wspomina Paweł Rabka, współorganizator biegu.

Podkarpackie Mistrzostwa Służb Mundurowych w biegu przeszkodowym Pancerna Przeprawa odbywają się na dystansie 6 kilometrów- kategoria DOWÓDCA. Jest 10 fal po 10 zawodników w każdej. W klasyfikacji mundurowej nagrody otrzymają 3 najlepsze funkcjonariuszki i 3 najlepszych funkcjonariuszy.

Rejestracja do biegu odbywa się tylko i wyłącznie przez poniższy link:

Zapisy na III Pancerna Przeprawa (czasomierzyk.pl)

Warunkiem koniecznym do zarejestrowania się jest opłacenie startu! Samo zapisanie się bez opłaty nie gwarantuje miejsca w danej fali.

Po zalogowaniu się na stronie wybieramy miejsce w danej fali. Każdy zawodnik może się zapisać tylko do jednej fali. Startujemy w kategorii DOWÓDCA.

Kolejnym krokiem jest wybranie w klasyfikacji słowa TAK. W miejscu Drużyna wpisujemy reprezentowaną służbę mundurową wraz z podaniem jednostki.

Zapisy ruszają już 15 stycznia. Ilość miejsc jest ograniczona dlatego warto jak najszybciej dołączyć do rywalizacji poprzez zarejestrowanie się do biegu używając poniższych linków:

Zespół prasowy ZW NSZZ Policjantów w Rzeszowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *