Ogólnopolski Spływ Kajakowy Szlakiem Rzeki Wisłok znowu wystartował

Początek maja może nie rozpieszczał słoneczną pogodą. Kapryśna aura odstraszała od aktywności na świeżym powietrzu. Nie wszystkich jednak, co udowodniło blisko 180 śmiałków, którzy 6 maja z Krosna wyruszyli w blisko 22 kilometrowy spływ do Frysztaka. Jednym ze współorganizatorów Spływu był Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów w Krośnie. 

Na spływ przyjechali kajakarze z całej Polski. – Między innymi ze Śląska, Pomorza, Warszawy – wylicza Arkadiusz Pałys, przewodniczący NSZZP w Krośnie.

W rekreacyjnym spływie, który ma głównie podkreślać walory drugiej co do wielkości rzeki na Podkarpaciu, wzięły udział całe rodziny. Wyruszyli równo o 10:00. Żądni wrażeń amatorzy ścigania również mieli pole do popisu. Organizatorzy przygotowali dla nich 4 kilometrowy odcinek, na którym każdy mógł sprawdzić siłę swoich ramion. W drugim dniu spływu 7 maja uczestnicy mieli do pokonania odcinek z Frysztaka do Strzyżowa.

Podczas dwóch dni spływu uczestnicy korzystają z poczęstunku pysznych produktów mięsnych “Kuchnia strażacka z ognistą wieprzowiną” – projekt sfinansowany jest z Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego- podkreśla Pałys.

Informacja od organizatora:

Wydarzenie organizują: Fundacja Kajakowa Tołhaj-GDK, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krośnie oraz Polski Związek Kajakowy – Komisja Kajakarstwa dla Wszystkich, Spółka “Dolina Wisłoka”.

Współorganizatorzy to: Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniowej, Powiatowe Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej, Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Strzyżowie, Zarząd Terenowy Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policji przy Komendzie Miejskiej Policji w Krośnie, Ochotnicza Straż Pożarna w Kobylu, Ochotnicza Straż Pożarna we Frysztaku, Zarząd Powiatowy LOK w Krośnie.

Partnerzy: “Stara wędzarnia” we Frysztaku, Sieć sklepów “Zielony koszyk”, Restauracja i hotel “Pod Herbami” – Pułanki – Frysztak, Fundacja Młodych Talentów “MORGAN”, STYL-ART-KOM, Cellfast Krosno, NeoDesign Frysztak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *