Obchody Święta Policji w Ropczyckiej Komendzie

Ropczyccy policjanci i pracownicy Policji obchodzili w piątek Święto Policji. Podczas uroczystości funkcjonariuszy mianowano na wyższe stopnie policyjne oraz wręczono odznaczenia. Obchody Święta Policji rozpoczęły się mszą świętą, a ich centralnym punktem był uroczysty apel, który odbył się na placu Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach.

Obchody Święta Policji zainaugurowane zostały podczas mszy świętej, odprawionej przez kapelana ropczyckich służb mundurowych, księdza Leopolda Kordasa w kościele pod wezwaniem Św. Barbary w Ropczycach. W swojej homilii przekazał on policjantom życzenia z okazji ich święta, życząc im między innymi bezpieczeństwa podczas pełnionej służby.

Centralnym punktem obchodów Święta Policji był uroczysty apel, który odbył się na placu Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach i rozpoczął się odtworzeniem hymnu państwowego oraz wciągnięciem flagi państwowej na maszt. Dowódcą uroczystości był kom. Sebastian Jakubek.

Następnie Komendant Powiatowy Policji w Ropczycach insp. Wojciech Rak przywitał zgromadzonych na uroczystości funkcjonariuszy i gości. Wygłosił także okolicznościowe przemówienie, w którym podkreślił, że bycie policjantem to niewątpliwie powód do dumy, ale przede wszystkim to służba ojczyźnie i społeczeństwu. Nie zabrakło również słów podziękowań skierowanych do policjantów oraz pracowników Policji. W swoim przemówieniu nawiązał także do ścisłej współpracy z władzami samorządowymi, wymiarem sprawiedliwości oraz przedstawicielami służb mundurowych, których przychylny stosunek do Policji jest bardzo ważny i pozwala podejmować wspólne działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu.

Kolejnym etapem uroczystych obchodów było wręczenie aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe dla 24 funkcjonariuszy ropczyckiej Policji. Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Rzeszowie uhonorował 12 osób okolicznościowymi medalami z okazji jubileuszu XXX-lecia powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów.

Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Rzeszowie reprezentował Wiceprzewodniczący asp. sztab. Mieczysław Klimek.

Na zakończenie uroczystości wyrazy najwyższego uznania i podziękowanie za rzetelną służbę wszystkim funkcjonariuszom złożyli również zaproszeni goście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *