Obchody 100. rocznicy powołania Policji Państwowej w Ustrzykach Dolnych

W Komendzie Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych obchodzono Święto Policji. W uroczystości wzięli udział nie tylko policjanci, ale także samorządowcy oraz kierownictwo instytucji współpracujących z Policją. Akty mianowania na wyższe stopnie służbowe wręczyli Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Paweł Filipek oraz Komendant Powiatowy Policji w Ustrzykach Dolnych podinsp. Aleksander Szymaszek.
24 lipca to data szczególna dla policjantów i pracowników Policji – data święta polskiej Policji, a rok 2019 jest jubileuszowym – obchodzimy bowiem 100. rocznicę powstania Policji Państwowej. Tegoroczne obchody odbyły się przy budynku Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 8.30. Po podniesieniu flagi państwowej na maszt, głos zabrał Komendant Powiatowy Policji w Ustrzykach Dolnych podisnp. Aleksander Szymaszek.

W uroczystości wzięli udział: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Paweł Filipek, Komendant Powiatowy Policji w Ustrzykach Dolnych podinsp. Aleksander Szymaszek oraz I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Ustrzykach Dolnych nadkom. Grzegorz Koczera. Swoją obecnością zaszczycili także przedstawiciele władz samorządowych, duchowieństwa, kierownictwa instytucji współpracujących z Policją, w szczególności prokuratury i sądu, przedstawiciele służb mundurowych, komendanci powiatowi tutejszej jednostki w stanie spoczynku, policjantki, policjanci i pracownicy Policji.

Akty mianowania policjantom wręczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Paweł Filipek i Komendant Powiatowy Policji w Ustrzykach Dolnych podinsp. Aleksander Szymaszek. W tym roku 27 funkcjonariuszy otrzymało awanse na wyższe stopnie – 16 w korpusie aspirantów, 7 w korpusie podoficerów i 4 w korpusie szeregowych policji.

Komendant Powiatowy Policji w Ustrzykach Dolnych podinsp. Aleksander Szymaszek, podczas swojego wystąpienia, nawiązał do historii Polskiej Policji, która w tym roku obchodzi swój jubileusz. Podziękował policjantom i pracownikom Policji za trud włożony w realizację zadań służbowych, a także za dotychczasową sumienną i odpowiedzialną pracę. Komendant podziękował również przedstawicielom samorządów za pomoc ustrzyckiej jednostce. Dzięki środkom przekazanym przez Starostę Powiatu Bieszczadzkiego Marka Andrucha odnowiono między innymi nawierzchnię parkingu przy budynku komendy. Komendant podziękował również insp. Pawłowi Filipkowi za przekazany nowy radiowóz marki Volkswagen Transporter T6, który będzie wykorzystywany głównie w służbie patrolowej.

W trakcie uroczystości Komendant Powiatowy Policji wręczył podziękowania za współdziałanie na rzecz bezpieczeństwa, które otrzymali:

– Marek Andruch Starosta Powiatu Bieszczadzkiego
– Bartosz Romowicz Burmistrz Ustrzyk Dolnych
– Bogusław Kochanowicz Wójt Gminy Czarna
– Krzysztof Mróz Wójt Gminy Lutowiska
– Maciej Szpiech Nadleśniczy Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne
– Marek Bajda Nadleśniczy Nadleśnictwa Lutowiska
– Jan Mazur Nadleśniczy Nadleśnictwa Stuposiany
– Zbigniew Kopczak Nadleśniczy Nadleśnictwa Bircza
– Zbigniew Pawłowski Nadleśniczy Nadleśnictwa Lesk
– Krzysztof Majcher Dyrektor Oddziału Elektrowni Wodnych Solina- Myczkowce
– Ryszard Siepietowski Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie
– st.kpt. Emil Szmyd Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Ustrzykach Dolnych-
– ppłk Dariusz Brzeżawski Wojskowy Komendant Uzupełnień w Sanoku
– ppłk Rafał Jarosz Dowódca 35. batalionu lekkiej piechoty w Sanoku
– asp.szt. Józef Bąk Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Rzeszowie

Następnie zostały wręczone medale okolicznościowe za współdziałanie na rzecz bezpieczeństwa na terenie powiatu bieszczadzkiego. Medale otrzymali:
– Maria Chrzanowska
– Zdzisław Kuźniar
– Jarosław Błachno
– Adam Siembab
– Antoni Kubicki

6 policjantów otrzymało medale Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów. W imieniu Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Rzeszowie medale okolicznościowe z okazji 100-lecia powołania Policji Państwowej wręczyli: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Paweł Filipek i aspirant sztabowy Mieczysław Klimek. Medale otrzymali:

– podinsp. Aleksander Szymaszek
– nadkom. Grzegorz Koczera
– kom. Marian Zdeb
– kom. Robert Gęborys
– podkom. Marcin Wójcik
– sierż.szt. Kamila Wachta

Insp. Paweł Filipek w swoim wystąpieniu nawiązał do obchodzonej 100. rocznicy powstania Policji Państwowej. Podkreślił wkład funkcjonariuszy Policji Państwowej w budowę i obronę II Rzeczypospolitej. Komendant podziękował również policjantom i pracownikom Policji za codzienne poświecenie, którego efektem jest wysokie poczucie bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu.

Zaproszeni goście, zabierając głos, składali policjantom życzenia powodzenia w życiu prywatnym i zawodowym.

Po zakończonej uroczystości, zarówno mianowani jak i przybyli goście, udali się do Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych, gdzie nastąpiło odsłonięcie tablicy upamiętniającą 100. rocznicę powołania Policji Państwowej wraz z poświeceniem przez ks. prałata Józefa Bieńka.

W niedzielę w Kościele NMP Królowej Polski w Ustrzykach Dolnych odbędzie się uroczysta msza święta, w której wezmą udział Komendanci Powiatowi Policji w Ustrzykach Dolnych oraz policjantki, policjanci i pracownicy ustrzyckiej jednostki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *