Niebieska pomoc dla Rozalii Białek

W rzeszowskim Klubie Pod Palmą 17 marca odbył się koncert charytatywny na rzecz podopiecznej Fundacji Serce Dziecka Rozalii Białek. Jednym z patronów wydarzenia był Zarząd Terenowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów przy KMP w Rzeszowie.

Czteroletnia Rozalia, córka jednego z podkarpackich policjantów, nie tak dawno temu dowiedziała się, że jej serce ma blok przedsionkowo-komorowy pierwszego stopnia oraz Zespół Brugadów (Brugada Syndrom). Choroba jest bardzo rzadka, lek który może pomóc serduszku dziewczynki zapobiegać atakom nie jest refundowany, ani dostępny w Polsce. Jeśli Brugada zostanie wykryta u osoby dorosłej, można wszczepić jej tzw. ICD kardiowerter, który powinien ochronić ją przed nagłą śmiercią. Należy wymieniać go co 5-6 lat, jednak ze względu na to że dzieci szybko rosną, a metoda jest inwazyjna – taka ochrona w przypadku dzieci jest ostatecznością i lekarze jak najdłużej odwlekają te decyzję. Dziewczynka na co dzień musi być poddana reżimowy, już zwykła gorączka może doprowadzić do arytmii, migotania komór i nagłego zatrzymania krążenia.

Koncert był jednym z elementów wsparcia zbiórki środków na leczenie Rozalii. W Klubie Pod Palmą wystąpili Liver, COPS, W.S.K. czy Ziembul. Artyści poderwali do wspólnej zabawy, ale również przyczynili się do zapełnienia puszek, które krążyły po klubie. Wszyscy przybyli na koncert, szczególnie Ci najmłodsi, mogli również zdobyć wiedzę lub ją poszerzyć w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Wszystko za sprawą zajęć teoretycznych i praktycznych przygotowanych przez wykwalifikowany personel ratowniczy.

Rozalię można również wesprzeć poprzez przelew. Środki wpłacać należy na konto fundacji Serce Dziecka: 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843 podając swoje imię i nazwisko z dopiskiem “Rozalia Białek Zbiórka ZC 7203”

W trakcie koncertu udało się uzbierać 7000 złotych. Wspólna akcja z IPA Region KMP Rzeszów była zatem udana. Chciałbym serdecznie podziękować artystom, społeczności Klubu Pod Palmą i wszystkim darczyńcom, którym los naszej Rozalii nie był obojętny- podkreśla Damian Korbecki, przewodniczący ZT NSZZ Policjantów w Rzeszowie.

Zespół prasowy ZW NSZZ Policjantów w Rzeszowie.

fot. ZT NSZZP Rzeszów

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *