Mundur na rowerze 2018 r

Mundur na rowerze zawitał po raz drugi do podkarpackiego garnizonu. W tej edycji funkcjonariusze wszystkich służb mundurowych „kręcą” dla st. sierż. Marcin Miniak z Komisariatu Policji V w Łodzi oraz asp. sztab. Arkadiusz Dąbrowski – z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Łodzi.
Pod koniec 2017 policjanci i strażacy Państwowej Straży Pożarnej zostali wezwani do pomocy kobiecie na łódzkich Bałutach. Weszli oni do mieszkania poszkodowanej kobiety i udzielili jej pomocy. Jednak w trakcie działań ratowniczych eksplodowała kasetka wypełniona materiałami wybuchowymi poważnie raniąc jednego ze strażaków oraz dwoje policjantów.
Sztafeta zawitała na podkarpacie w dniu 14 czerwca 2018 r. ponad 40 rowerzystów z PSP, SG, SW oraz Policji przyjechało na miejsce „podmiany” pod KPP w Jaśle. Następnie z Jasła sztafeta pojechała do Krosna a stamtąd do Brzozowa. W dniu 15 czerwca sztafeta wyruszyła spod KP PSP w Brzozowie do KPP Strzyżów. Następnie funkcjonariusze przyjechali pod KWP w Rzeszowie, gdzie nastąpiło przekazanie „pałeczek” w obecności I zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Zbigniewa Sowy. Ponad 30 osób spod KWP pojechało do Jarosławia. Kolejnym etapem sztafety był odcinek Jarosław – Przemyśl, gdzie miało miejsce przekazanie oraz zakończenie odcinka. W dniu 16 czerwca ekipa z Przemyśla pojechała do Tomaszowa Lubelskiego i tym samym opuściła garnizon podkarpacki. W dniu 19 czerwca 2018 ogólnopolska sztafeta powróciła na podkarpacie. „pałeczki” sztafety odwiedziły Sandomierz – Mielec – Dębicę -Tarnów.

« z 3 »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *