Koncert Chóru Komendy Stołecznej Policji w Przemyślu

W całej Polsce w ten weekend wybrzmiewała charakterystyczna melodia kojarząca się jednoznacznie z finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Policji. Tysiące policjantek i policjantów aktywnie włączyło się w tegoroczną kwestę. W Przemyślu jednym z elementów wspólnego świętowania 32. Finału WOŚP był zorganizowany koncert Chóru Komendy Stołecznej Policji. Partnerem projektu był Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów w Przemyślu.

W historycznych murach Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu, na zaproszenie Dyrektor Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK pani Renaty Nowakowskiej, Prezydenta Miasta Przemyśla Wojciecha Bakuna oraz Komendanta Miejskiego Policji w Przemyślu podinsp. Janusza Kiszkę odbyła się magiczna Wieczornica Kolędowa zatytułowana “O Bożym Narodzeniu w niebieskim mundurze”. Do pięknej sali widowiskowej zawitał Chór Komendy Stołecznej Policji w towarzystwie uzdolnionej młodzieży z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Artura Malawskiego w Przemyślu. Dyrygentem była pani Sylwia Krzywda Motyczyńska.

To niezwykłe wydarzenie ściągnęło do Zamku mnóstwo melomanów, którzy szczelnie wypełnili wszystkie miejsca.

To był magiczny wieczór, który przez muzyczne środowisko przemyślan zostanie na długo zapamiętany. Cieszymy się bardzo, że sporą część widowni stanowili policjanci wraz z rodzinami. Mamy nadzieję, że to nie ostatni występ Chóru w naszym mieście- dodaje Bartosz Wardęga, przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów w Przemyślu.

Podczas tego wydarzenia, obecni byli również profilaktycy z przemyskiej komendy, którzy przygotowali stoisko edukacyjno-informacyjne dla dzieci i dorosłych. Policjantki przekazywały wskazówki dotyczące bezpieczeństwa oraz zachęcały do wstąpienia w szeregi Policji.

fot. KMP w Przemyślu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *