Dzień dziecka” z brzozowskimi policjantami

Brzozowscy policjanci odwiedzili dzieci z Domu Pomocy Społecznej w Starej Wsi. Z okazji Dnia Dziecka funkcjonariusze wręczyli podopiecznym dużego policyjnego misia i skromne upominki. Mundurowi przekazali również pieniądze, które zostały zebrane ze sprzedaży policyjnego kalendarza, którego celem wydania była pomoc dzieciom. Ten dzień był dla wszystkich niezapomnianym przeżyciem.

Wczoraj z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka, brzozowscy policjanci odwiedzili dzieci z Domu Pomocy Społecznej w Starej Wsi. Funkcjonariusze wręczyli podopiecznym na pamiątkę tej wizyty dużego policyjnego misia i drobne upominki. Ponadto w ramach tego spotkania asp. szt. Józef Bąk – Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Rzeszowie przekazał na ręce siostry dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Starej Wsi pieniądze, które zostały zebrane ze sprzedaży policyjnego kalendarza. Zebrana kwota – 7350 zł została ofiarowana dzieciom z okazji ich zbliżającego się święta.

Pomysł wydania takiego kalendarza powstał z inicjatywy policjantek Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie, które aktywnie włączyły się w to przedsięwzięcie. Jego najważniejszym celem była zbiórka środków finansowych i przekazanie ich dla dzieci. Wykorzystane w nim fotografie promują zawód i pracę policjanta. Wizerunku swojego udostępniły w nim, nie tylko brzozowskie funkcjonariuszki, ale również policjantki z Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie.

W przedsięwzięcie to włączyli się również emerytowani policjanci Kazimierz Barański i Jan Kłak, którzy wykonali profesjonalne zdjęcia. Dwanaście z nich zostało wybranych i zdobią kartki naszego kalendarza na 2019 rok.

To spotkanie wypełnione było wieloma atrakcjami przygotowanymi specjalnie na tą okazję. Część artystyczno-muzyczną wykonała Zofia Drozd i Emilia Pietruszka – uczennice Szkoły Podstawowej w Rogach. Dziewczynki przygotowały piękny repertuar i wyśpiewując go w rytm muzyki, umiliły pobyt wszystkich uczestników spotkania.

Największą atrakcją, a zarazem zaskoczeniem, okazał się dla dzieci ogromny policyjny „żywy” miś. Znaleźli się odważni, którzy chcieli się do niego przytulić.

Dzieci z bliska obejrzały policyjne samochody zaparkowane przed budynkiem. Znalazło się wielu ochotników, którzy chcieli wsiąść do radiowozów i założyć policyjną czapkę.

Przebiegające w bardzo miłej atmosferze spotkanie zakończyło się wspólnym pamiątkowym zdjęciem. Dzieci w ramach wdzięczności wręczyły policjantom aniołki. Ten dzień z pewnością był dla nich wyjątkowy i na długo pozostanie w pamięci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *