ONET: Szef policyjnych związków Rafał Jankowski

 

ONET: Szef policyjnych związków Rafał Jankowski podkreślił w rozmowie z Onetem, że różnice w uposażeniu odczuła zdecydowana większość funkcjonariuszy. Obniżki pensji wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych – w zależności od stażu służby i zajmowanego stanowiska (…)

Szef policyjnych związków zaznacza, że już w grudniu interweniował w tej sprawie i otrzymał zapewnienie ze strony wiceszefa MSW Macieja Wąsika, że nastąpi szybka rekompensata tych strat.

– W ostatnim czasie nasze kontakty z MSWiA są dobre i nie okłamujemy się nawzajem, więc ufam w te zapewnienia, że rekompensata faktycznie nastąpi. W jaki sposób? Tego jeszcze nie wiemy. Może to być w formie podwyższenia dodatków funkcyjnych i służbowych. W ministerstwie na pewno już pracują nad odpowiednimi rozwiązaniami – mówi nam Rafał Jankowski.

– Natomiast jestem zdumiony, że Ministerstwo Finansów, które przygotowało te rozwiązania, dało taką plamę. Ktoś powinien się zastanowić nad jakością kadr w tym resorcie. Obniżki wynagrodzeń dotknęły przecież wszystkich służb mundurowych – dodaje.

Czytaj całość:

741hlph

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *