13 lat temu Andrzej Struj zginął na służbie

10 lutego 2010 roku w Warszawie, przebywający na urlopie wypoczynkowym, funkcjonariusz Komendy Stołecznej Policji Andrzej Struj podjął, jak się okazało ostatnią w swoim życiu, interwencję wobec dwóch młodych mężczyzn. 

Służbę w Policji rozpoczął 16 lutego 1995 r. na stanowisku aplikanta Komendy Rejonowej Policji Warszawa-Ochota. W czasie 15 lat służby w Policji zajmował kolejno stanowiska w pionie Patrolowo-Interwencyjnym, Dochodzeniowo-Śledczym oraz Wywiadowczo-Patrolowym Komendy Rejonowej Warszawa-Ochota i Komendy Stołecznej Policji — od aplikanta do asystenta Referatu Wywiadowczego Sekcji i Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego Komendy Stołecznej Policji.

Andrzej Struj został ugodzony przez jednego z napastników nożem w klatkę piersiową. W wyniku odniesionych obrażeń ciała zmarł po przewiezieniu do szpitala.

Pośmiertnie awansowany przez Prezydenta RP na stopień podkomisarza. Odznaczony przez Prezydenta RP Krzyżem Zasługi za Dzielność oraz przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Złotą Odznaką „Zasłużony Policjant”.

“Drogi Bracie, służby wiecznej czas

Drogi Bracie, Twoich czynów nie zapomni żaden z nas”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *