Apel z okazji nominacji generalskiej

8 maja, na placu Komendy Miejskiej PSP w Rzeszowie odbył się uroczysty apel z okazji nominacji generalskiej podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP nadbryg. Andrzeja Babca.

Swoją obecnością uroczystość zaszczycili: ks. bp. Jan Wątroba wraz z kapelanami służb mundurowych, posłowie na Sejm RP Andrzej Szlachta, Zbigniew Chmielowiec, Krystyna Wróblewska, Wojciech Buczak, Kazimierz Gołojuch, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl, sędzia Trybunału Stanu prof. dr hab. Czesław Kłak, komendanci i dowódcy służb mundurowych, przedstawiciele instytucji na co dzień współpracujących z naszą formacją, komendanci miejscy i powiatowi PSP, emerytowani komendanci wojewódzcy PSP, przedstawiciele związków zawodowych oraz Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa, a także pracownicy i funkcjonariusze KW PSP w Rzeszowie, Poczet Sztandarowy oraz Kompania Honorowa PSP. W apelu uczestniczyła także najbliższa Rodzina nadbryg. Andrzeja Babca mama oraz żona wraz z dziećmi.

Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Rzeszowie reprezentował Wiceprzewodniczący asp. sztab. Tadeusz Kluszczyński.

Piękną oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Dęta OSP w Gaci pod batutą druha Stanisława Zająca.

Podczas apelu nadbryg. Andrzej Babiec odebrał szereg życzeń oraz gratulacji od wszystkich gości obecnych na uroczystości.

W imieniu podkarpackich strażaków gratulacje Panu Generałowi złożył zastępca podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Daniel Dryniak.

W przemówieniu nadbryg. Babiec powiedział: „Awans generalski to wielki zaszczyt i honor dla każdego strażaka. To docenienie dotychczasowej służby, ogromne wyróżnienie ale też i zobowiązanie do realizowania tego dzieła czyli dbania o bezpieczeństwo mieszkańców Podkarpacia, dowodzenia strażakami, do tego, aby stać na straży bezpieczeństwa.” Podziękował także wszystkim tym, dzięki którym mógł dostąpić zaszczytu odebrania nominacji generalskiej.

Słowa wdzięczności skierował także ku swoim najbliższym: „Szczególne podziękowania kieruję do mojej Rodziny, ukochanej żony i dzieci za wsparcie, nieocenioną życzliwość oraz cierpliwość, za dzielenie ze mną trudów i niedogodności związanych z długoletnią służbą. Nie wiem czy jestem w stanie kiedykolwiek nadrobić czas, który zamiast Wam, poświęciłem służbie.”

Uroczystość zakończyła defilada pododdziałów.

« z 2 »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *