Zawody wędkarskie w Przemyślu

W minioną sobotę 25 maja na terenie malowniczego łowiska Stary San w Hurku rozegrano zawody wędkarskie o Puchar Złotej Policyjnej Wędki organizowane przez Zarząd Terenowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Przemyślu. 

Można powiedzieć, że wędkowanie to nie tylko hobby, ale często i sposób na życie i odnalezienie siebie w dzisiejszym pędzącym świecie. Co więcej, w ten sposób można przyjemnie spędzić czas ze swoją latoroślą! Zaszczepione w dziecku ziarno wędkarstwa sprawi, że gdy zakiełkuje i rozkwitnie młody człowiek, zamiast siedzieć przy komputerze, wyjdzie na zewnątrz, weźmie wędkę i uda się w ciche i spokojne miejsca. Obcowanie z naturą uczy szacunku do wszelkiego stworzenia, od małej mrówki, którą spotkamy w parku po wielką, życiową rybę, którą uda się nam złowić. Nie ulega wątpliwości, że wędkarstwo potrafi mieć zbawienny wpływ na nasze zdrowie fizyczne, jak i psychiczne – nie ma nic lepszego od spaceru z wędką po ciężkim dniu w pracy czy szkole. Te idee bliskie każdemu wędkarzowi sprawiły, że w zgodnej opinii uczestników zawodów, w przyszłorocznej edycji do rywalizacji sportowej należy dodać pierwiastek pikniku. Pomimo sporej rywalizacji uczestniczy zawodów postawili również na integrację i wymianę wędkarskich doświadczeń. Walka jednak odbywała się równolegle i zwycięsko wyszedł z niej kol. Marcin Zapołoch, który okazał się bezkonkurencyjny. Jego wędka co chwilę łapała co raz to większe okazy, a prawdziwą kropką nad i okazał się przepiękny jesiotr. Na pozostałych uczestników czekały pamiątkowe dyplomy oraz bon do wykorzystania w jednym ze sklepów z asortymentem wędkarskim. Całość zawodów zwieńczyło ognisko, nie z pieczoną rybką, ale równie dobrą kiełbasą.

To kolejna z propozycji do integrowania naszego środowiska. Otworzyliśmy się na nowe doświadczenia, ponieważ to była pierwsza impreza wędkarska w historii naszej komendy. Cieszy frekwencja, pozytywne opinie i przede wszystkim deklaracja do uczestniczenia w kolejnej edycji- stwierdza Bartosz Wardęga, Przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów w Przemyślu.

Zespół prasowy ZW NSZZ Policjantów w Rzeszowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *