Zawody Strzeleckie Służb Mundurowych

Przedstawiciele służb mundurowych walczyli o Puchar Przewodniczącego NSZZ Policjantów w Rzeszowie oraz Prezesa Podkarpackiej Organizacji LOK w Rzeszowie. W zawodach strzeleckich, które odbyły się na strzelnicy PZŁ „Bór” w Głogowie Małopolskim, najlepsi okazali się policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie.

Dzisiaj na strzelnicy PZŁ „Bór” w Głogowie Małopolskim, odbyły się Zawody Strzeleckie Służb Mundurowych, które były kolejna okazją do doskonalenia umiejętności strzeleckich funkcjonariuszy oraz popularyzowania sportu strzeleckiego.Uczestniczyło w nich 23 trzyosobowe drużyn. Do rywalizacji przystąpili przedstawiciele służb mundurowych z Podkarpacia – Policji, Wojska Polskiego, Straży Pożarnej, Służby Celnej, Straży Granicznej, Klubu Strzeleckiego „Kasztelan” oraz przedstawiciele 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Uczestnicy zmagali się w konkurencjach indywidualnych i grupowych. Po raz pierwszy zawodnicy mieli okazję strzelać z pistoletu „Regan”. Najlepsi okazali się policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie.Najlepszym strzelcem indywidualnym okazał się funkcjonariusz Edward Misiołek z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle. Drugie miejsce zajął Mirosław Szczęch, reprezentujący 3 Podkarpacką Brygadę Obrony Terytorialnej, a trzecie wywalczył Grzegorz Okleja z Komendy Powiatowej Policji w Nisku.Wśród zawodniczek najlepszą okazała się Małgorzata Tendera z Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie. W klasyfikacji zespołowej na podium stanęły drużyny:

1. Komendy Miejskiej Policji w Krośnie – Robert WróbelWiktor Urban i Łukasz Dębiczak
2. Klubu Strzeleckiego „Kasztelan” z Rzeszowa  – Wojciech PieniążekMateusz Szubart i Piotr Kutniewicz
3. Służby Więziennej z Rzeszowa – Paweł Antolak, Marcin Tamola i Marcin Lampart

Zwycięzcy otrzymali puchary i pamiątkowe dyplomy ufundowane przez asp.szt. Józefa Bąka – Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów, oraz Krzysztofa Kawalca – Prezesa Podkarpackiego Zarządu Wojewódzkiego Ligi Obrony Kraju. Puchar Fair Play ufundowany przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie wręczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Paweł Filipek, który pogratulował zwycięzcom. Pan Jerzy Wanat Dyrektor PZU wręczył puchary dla najlepszej zawodniczki i zawodnika.  W dekoracji zwycięzców udział wziął również  Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie mł. bryg. Andrzeja Marczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *