Zapraszamy do Jedlicza na Nocną Jazdę Ratowników dla Marcelinki

W najbliższą niedzielę 19 maja w Jedliczu odbędzie się po raz dziewiąty Nocna Jazda Ratowników, podczas której odbędzie się wielka kwesta na rzecz siedmioletniej Marcelinki z Odrzykonia. Patronat Honorowy nad imprezą objął Krzysztof Filip, Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Rzeszowie.
Marcelinka z Odrzykonia, choć ma dopiero 7 lat, przeszła już 5 operacji. Ich celem była poprawa wzroku, słuchu, usunięcia przykurczy w palcach ręki. Jej choroba – wywołana aberracją chromosomu II pary 2q24.3q32.1 – objawia się m.in. opóźnionym rozwojem, niepełnosprawnością intelektualną, padaczką, dysmorfiami w budowie kończyn, uszu i oczu, mikrocefalią, mikrognatią.
Rodzice dziewczynki opowiadają, że od urodzenia lekarze nie dawali jej szans nawet na namiastkę normalnego życia.
– Nie wiemy, co kryje się jeszcze pod nazwą choroby Marcelki i z czym przyjdzie nam się zmierzyć, dlatego robimy już teraz wszystko, żeby rozwijała się najlepiej jak tylko jest w stanie – podkreślają rodzice.
Marcelinka nie mówi, usiadła dopiero w wieku 2 lat, a samodzielne kroki zaczęła stawiać dopiero na swoje 5 urodziny. – Nadal jednak jej chód jest niestabilny i bardzo często wymaga naszej pomocy – mówi Katarzyna Bury, mama.
Dziewczynka każdego dnia ciężko pracuje z logopedą, psychologiem, pedagogiem, fizjoterapeutą, terapeutą SI, terapeutą ręki. Jest pod stałą kontrolą lekarzy specjalistów – neurologa, nefrologa, kardiologa, alergologa, otolaryngologa. Koszty niestety przekraczają możliwości finansowe rodziców. Zbiórka przeprowadzona podczas Nocnej Jazdy Ratowników pozwoli m.in. pokryć opłaty za rehabilitację, leczenie i dojazdy do specjalistów na kontrole pooperacyjne. Wydarzenie, które tradycyjnie zakończy i przejazd służb ratowniczych, zostało zaplanowane na niedzielę, 19 maja w Jedliczu. Później tradycyjny przejazd do Krosna i zakończenie przy Komendzie Miejskiej PSP.
Liczymy na gorące serca wielu służb mundurowych, wojskowych oraz mieszkańców regionu!
Chęć uczestnictwa można zgłosić mailowo – nocnajazdaratownikow@gmail.com,
lub telefonicznie – 601 872 050.
Podczas zgłoszenia prosimy o podanie:
– Nazwy jednostki/organizacji/firmy
– Ilości pojazdów, jakimi dana jednostka/organizacja/firma przyjedzie
– Zdjęcia pojazdu, jakim przybędziecie na NJR
Po godzinie 20:00 ruszymy w kilkunastokilometrową trasę Nocnej Jazdy Ratowników, która zakończy się przy Komendzie Miejskiej PSP w Krośnie.
Zespół prasowy ZW NSZZP w Rzeszowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *