Witamy nowego szefa podkarpackich policjantów

W zeszłym tygodniu poznaliśmy nazwisko nowego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie. Został nim insp. Jarosław Tokarczyk. Jego poprzednik nadinsp. Dariusz Matusiak pożegnał się ze sztandarem podkarpackiej Policji.

Komendant Tokarczyk urodził się w 1972 r. Jest absolwentem Akademii Pedagogicznej w Krakowie oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Służbę w Policji rozpoczął w 1995 r. w Komisariacie Policji w Piwnicznej – Zdroju. W latach 2000-2003 pełnił funkcję oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Do 2007 r. był Kierownikiem Referatu Konwojowo-Ochronnego Sztabu Policji w KMP w Nowym Sączu. W latach 2007-2010 kierował Referatem w Nowym Sączu Wydziału Konwojowego KWP w Krakowie. Następnie został Zastępcą Naczelnika Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. W czerwcu 2011 r. został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu, a następnie w 2014 r. na stanowisko I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu. Od listopada 2015 r. pełnił funkcję Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu. W lipcu 2020 r. został powołany na stanowisko Pierwszego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach. W świętokrzyskiej Policji nadzorował pion prewencji. W czasie długoletniej służby został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi oraz Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę.

Pełniący obowiązki Komendanta Wojewódzkiego insp. Jarosław Tokarczyk, w swoim wystąpieniu, podziękował m.in. za zaufanie i powierzenie mu do realizacji zadań na stanowisku szefa podkarpackiego garnizonu. Zapewnił o ścisłej współpracy z przedstawicielami władz wojewódzkich i samorządowych. Zapewnił, że dołoży wszelkich starań aby działania policjantów przekładały się na bezpieczeństwo w naszym regionie.

Sytuacja w naszej formacji od kilku lat jest trudna i wymaga równie trudnych decyzji. Czas nie gra na naszą korzyść. Podkarpackie funkcjonariuszki i funkcjonariusze w ostatnich latach zmagali się z wieloma nieprzewidzianymi w żadnym policyjnym scenariuszu sytuacjami, począwszy od pandemii po wielki exodus milionów uchodźców szukających schronienia w naszym kraju. My ten test zdaliśmy jako formacja, choć wielkim nakładem sił. Jako strona społeczna NSZZ Policjantów będzie wsparciem w działaniach nowego Komendanta Wojewódzkiego Policji, jeżeli rezultat tych inicjatyw będzie korzystny dla funkcjonariuszek i funkcjonariuszy. Od nowego szefa oczekujemy transparentności i współpracy a życzymy przede wszystkim mądrości w podejmowaniu decyzji- dodaje Krzysztof Filip, Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZP w Rzeszowie.

Zespół prasowy ZW NSZZP w Rzeszowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *