Walczymy o ułaskawienie! #MuremZaSopockimMundurem

Jest niepisana zasada, że nie komentuje się wyroków Sądów. Czasami jednak zdarzają się sytuacje, w których nie sposób zachować milczenie.

Zarząd Główny NSZZ Policjantów gorąco zachęca do włączenia się w akcję zainicjowaną przez Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Gdańsku.

Nie poddamy się w walce o Naszego Policjanta bo dla nas hasło Razem Trzymamy Linię czy też Murem Za Mundurem to nie są puste slogany.

Stoimy w obliczu dramatu dobrego Policjanta, który nigdy nie zawiódł ani swoich kolegów ani Obywateli, którym od wielu lat służył zgodnie z naszym motto “Pomagamy i Chronimy”.

Sprawa jest pilna i wymaga od nas zwarcia szeregów.

Możemy…

Musimy ocalić Bartka!

Biuro Prasowe ZG NSZZ Policjantów

Oto treść komunikatu ZW NSZZP w Gdańsku:

Prawomocny wyrok – 1 rok pozbawienia wolności !!!

Taki prawomocny wyrok usłyszał 2 grudnia 2021 roku Nasz kolega Bartek Lademan oraz Łukasz Kawczak. Bartek – 13 lat służby. Zawsze profesjonalny, spokojny, skromny, kolega i policjant na którego można liczyć.
Feralnej nocy w 2014 roku, gdy wraz z Łukaszem Kawczak pojechali na zleconą interwencję, grupa osób rzucała butelkami, nie zważając na pieszych i pojazdy.
Po przyjeździe zostali zaatakowani przez pseudokibiców. Bartek został chwycony za szyję i podduszany. Łukasz, który trenował sztuki walki kopnął napastnika w brzuch uwalniając Bartka z uścisku. To wtedy mogło dojść do obrażeń wewnętrznych, których doznał jeden z bandytów.
Prowadzone postępowanie dotyczące uszkodzenia ciała zostało umorzone. Na skutek zażalenia Policjantom przedstawiono zarzuty. Wyrokiem Sądu Rejonowego w Sopocie Nasi koledzy zostali uniewinnieni. Po złożeniu apelacji przez pomawiających, ten sam sąd w lutym 2021 roku bez dodatkowych dowodów skazał ich na bezwzględne pozbawienie wolności 1 roku.
Po złożeniu apelacji decyzją Sądu Okręgowego w Gdańsku obaj interweniujący policjanci zostali uznani winnymi ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i przekroczenia uprawnień. Sąd dał wiarę zeznaniom wielokrotnie karanych za przestępstwa pseudokibiców, którzy oskarżyli policjantów o pobicie w trakcie transportu i w Jednostce Policji.
Bartek – Wzorowy Funkcjonariusz – po 7 latach od zdarzenia nie może już dłużej pełnić służby.
Rzekomy pokrzywdzony przy kontaktach z innymi policjantami śmieje się w twarz,
bo wsadził do więzienia Psy, „a ty możesz być następny”.
Nie godzimy się z tym wyrokiem. Jeżeli Ty również, to proszę o poparcie przez złożenie swojego podpisu na prośbie skierowanej do Pana Prezydenta RP Andrzeja Dudy o ułaskawienie Bartosza Lademan i Łukasza Kawczak.

Karty (do pobrania na stronie: www.zwnszzp-gdansk.pl)

http://www.zwnszzp-gdansk.pl

Są też do pobrania w załączniku.

z podpisami proszę przesłać do dnia 31.12.2021 r. na adres:

Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów
ul. Okopowa 15
80-819 Gdańsk

 

podpisy-Lademan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *