W Stalowej Woli będzie bezpieczniej

W swojej codziennej służbie poświęcamy sporo uwagi na uświadamianie wszystkich uczestników ruchu, zarówno tych niechronionych jak i zmotoryzowanych, o zagrożeniach związanych z poruszaniem się po zmroku lub w miejscach słabo oświetlonych. Wiedza to jedno, ważny jest również sprzęt, który przyczynia się do zwiększenie widoczności pieszych na drodze. Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów w Stalowej Woli przekazał blisko 300 elementów odblaskowych, które trafią do najmłodszych.

Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów Zarząd Terenowy w Stalowej Woli realizując działalność statutową w ramach aktywności z zakresu profilaktyki społecznej, oraz bezpieczeństwa ruchu drogowego w tym niechronionych uczestników ruchu drogowego postanowił przekazać trzysta kamizelek odblaskowych KPP w Stalowej Woli.

Naszym celem nadrzędnym było zwiększenie widoczności najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Przekazane przez nas kamizelki trafią bezpośrednio do dzieci dzięki prowadzonym w szkołach i przedszkolach zajęciach profilaktycznych realizowanych przez funkcjonariuszy pionu prewencji naszej komendy- zapewnia Mateusz Widarski, przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów w Stalowej Woli.

Niezależny Samorządny Związek Zawodowy na bieżąco wspiera zespoły profilaktyczne na terenie całego garnizonu podkarpackiego. We wrześniu ubiegłego roku do wszystkich komend trafiły tablice profilaktyczne przygotowanie przez Zarząd Wojewódzki. Tablice zostały zaprojektowane z myślą o zajęciach prowadzonych w klasach szkoły podstawowej. Składają się z dwóch szablonów. Jedna traktuje o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, druga poświęcona jest bezpieczeństwu nad wodą.

Zespół prasowy ZW NSZZ Policjantów  w Rzeszowie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *