W Krośnie udało się zebrać ponad 11 litrów krwi

W minioną sobotę w Krośnie, po apelu służb mundurowych, 35 krwiodawców pojawiło się w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej i oddało drogocenną krew tuż przed rozpoczynającymi się wakacjami. Jednym z organizatorów był NSZZ Policjantów w Krośnie.

Funkcjonariusze służb mundurowych, w tym strażacy z PSP w Krośnie, którzy w 2016 roku zainicjowali projekt “Ratujemy-dajemy”, już po raz kolejny ruszyli z tym ważnym projektem. Początek wakacji jest zawsze newralgiczny dla wszystkich stacji krwiodawstwa w Polsce. Stąd idea żeby właśnie w tym momencie roku zmobilizować nie tylko mundurowych z terenu Krosna i okolic, ale również mieszkańców do honorowego oddawania krwi.

Mundurowi w trakcie imprezy skierowali swoją uwagę również w kierunku dzieci i młodzieży. Spotkanie miało charakter edukacyjny, w trakcie którego omawiano zasady bezpieczeństwa na drogach, na wodzie, w trakcie wykonywania prac domowych. W tym celu zorganizowano piknik “Bezpieczne wakacje”, który cieszył się sporym zainteresowaniem nie tylko najmłodszych, ale również rodziców.

To bardzo cenna wiedza, która może przydać się podczas wypoczynku nad wodą, w lesie czy podczas jazdy rowerem. Chcemy też ostrzec młodych przed czyhającymi na nich niebezpieczeństwami w sieci wirtualnej – mówi mł. asp. Arkadiusz Pałys z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie, przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów w Krośnie.

W trakcie pikniku zademonstrowano sprzęt policyjny, pokazy gaśniczo- ratownicze, wystawiono wirtualną strzelnicę LOK Krosno. Sobotnia akcja była też ważna dla dwóch strażaków – krwiodawców. Podczas niej Ryszard Menet (KM PSP Krosno, OSP Korczyna) przekroczył liczbę 50 oddanych litrów krwi, natomiast Tadeusz Wierdak (OSP Łęki Dukielskie) przekroczył liczbę 60 litrów krwi oddanych od początku swojej “kariery” krwiodawcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *