W Krośnie kwestowali i rywalizowali na boisku

W sobotę 27 stycznia w hali sportowej II Liceum Ogólnokształcącego w Krośnie odbył się turniej siatkarski służb mundurowych o puchar Poseł na Sejm RP Pani Joanny Frydrych. Rywalizowały ze sobą między innymi drużyny strażaków, policjantów, czy też ratowników medycznych. Turniej został zorganizowany z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Współorganizatorami byli Zarząd Wojewódzki NSZZP w Rzeszowie oraz Zarząd Terenowy NSZZP w Krośnie. Inicjatywę wsparł Komendant Miejski Policji w Krośnie.

Turniej ściągnął do Krosna kilkanaście drużyn seniorskich i juniorskich. Policję reprezentowały drużyny z Krosna, Jarosławia, Jasła, Oddziałów Prewencji z Rzeszowa. Państwową Straż Pożarną zespoły z Krosna, Strzyżowa i Brzozowa, Ochotnicza Straż Pożarna Korczyna i Glinik Dolny. Ponadto na turniej stawili się przedstawiciele Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Pogotowia z Krosna i Policyjnej Solidarności. Pani Poseł Joanna Frydrych wystąpiła w “Drużynie Tuska”. Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze reprezentowali zawodnicy z Kobyle, Potoku, Węglówki, Frysztaka czy Łęk Dukielskich.

Tak duża frekwencja przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów.

Poprzez imprezę sportową chcieliśmy zachęcić jak największą liczbę osób do kwestowania na rzecz 32. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Frekwencja była dla nas sporym zaskoczeniem, również poziom sportowy prezentowany przez wszystkie drużyny- zapewnia Arkadiusz Pałys, przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów w Krośnie.

Zawody podzielono na dwie części. W pierwszej rozegranej w hali II LO, jeszcze przed południem rywalizowali przedstawiciele młodzieżowych drużyn pożarniczych. Zwyciężyli reprezentanci OSP Potok, przed reprezentantami OSP Węglówka i OSP Frysztak. Druga część rozpoczęła się po godz. 13 od wręczenia nagród dla zawodników MDP. Następnie po przywitaniu gości zmagania rozpoczęły drużynę seniorskie jednocześnie na dwóch halach sportowych. Zarząd Wojewódzki Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Rzeszowie reprezentował kol. Mieczysław Klimek, wiceprzewodniczący ZW.

Ostatecznie, po kilku godzinach zaciętej rywalizacji wyłoniono najlepsze drużyny. Pierwsze miejsce zajęli reprezentanci Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie, drugie NSZZ “Solidarność” Funkcjonariuszy i Pracowników Policji województwa podkarpackiego, trzecie OSP Glinik Dolny, czwartej PSP Brzozów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *