Tragiczna śmierć Policjanta z Wrocławia.

 

W nocy z soboty na niedzielę (z 2 na 3 grudnia), w miejscowości Wisznia Mała (powiat trzebnicki pod Wrocławiem), podczas próby zatrzymania przestępców włamujących się do bankomatu, zginął policjant z dolnośląskiego garnizonu – z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji we Wrocławiu. Rannych zostało również trzech innych policjantów biorących udział w interwencji. W wyniku wymiany ognia przestępca, który strzelał do policjantów został zastrzelony, drugi – zatrzymany.
Dwójka mężczyzn dokonywała włamania do bankomatu, gdy na miejscu pojawili się funkcjonariusze chcący zatrzymać złodziei “na gorącym uczynki”. Widząc policjantów, jeden z przestępców zaczął strzelać z broni maszynowej. Funkcjonariusze odpowiedzieli ogniem, ale podczas strzelaniny jeden z nich, służący na co dzień we wrocławskim Samodzielnym Pododdziale Antyterrorystycznym Policji (SPAP Wrocław), doznał poważnych obrażeń, w wyniku których zmarł. Podczas interwencji rany odnieśli kolejni trzej policjanci – zostali oni przewiezieni do szpitala. Ich życiu na zagraża niebezpieczeństwo.
Zarząd Wojewódzki Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Rzeszowie składa wyrazy głębokiego współczucia rodzinie tragicznie zmarłego policjanta. Rannym policjantom życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *