Święty Mikołaj odwiedził grzeczne dzieci w Krośnie

Wizyta świętego Mikołaja to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie. Uczą się wierszyków i piosenek, wykonują prace plastyczne, na których oczywiście króluje Mikołaj. Czekają rzecz jasna na prezenty, które uroczy siwobrody staruszek przynosi w swoim czerwonym worku. W miniony weekend święty Mikołaj odwiedził dzieciaki z Krosna.

Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień – 16 grudnia. Wszystkie dzieci tego dnia z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Już od samego rana zawitał do Krosna i zaczął obdarowywać prezentami grzeczne dzieci. Wcześniej jednak najmłodsi mieli szansę spędzić czas w wyjątkowej scenerii Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie. Głównym organizatorem wydarzenia był Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów w Krośnie, a współorganizatorami byli:

  • Komenda Miejska Policji w Krośnie
  • Komenda Miejska Straży Pożarnej w Krośnie
  • ZP LOK Krosno
  • IPA Region Krosno
  • OSP Krosno- Białobrzegi

W imprezie mikołajkowej wzięło udział ponad 200 osób w tym 130 dzieci, które przez cały dzień korzystały z niezwykłych atrakcji przygotowanych przez policjantów i strażaków. Wszystkie odbyły specjalny kurs udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczyły się prawidłowego zachowania w trakcie pozorowanego pożaru w sali Ognik Plus. Do dyspozycji najmłodsi mieli również tor do strzelania z karibu pneumatycznego, a sporym zainteresowaniem cieszyły się zjeżdżalnie. Po uroczystej wizycie Świętego Mikołaja na wszystkich zgromadzonych czekały napoje oraz słodki poczęstunek.

Dzięki szerokiej współpracy z innymi krośnieńskimi podmiotami po raz kolejny udało nam się zorganizować tak liczną imprezę integracyjną dla całych rodzin. W jej trakcie połączyliśmy rozrywkę z edukacją i na tym nam bardzo zależało- dodał Arkadiusz Pałys, przewodniczący Zarządu Terenowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Krośnie.

Biuro prasowe ZW NSZZ Policjantów w Rzeszowie

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *