Święto Policji w Leżajskiej komendzie

Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Leżajsku odbyły się obchody Święta Policji. Rozkazy o mianowaniu na wyższe stopnie policyjne wręczył insp. Zenon Wierzchowski. W uroczystości uczestniczyli parlamentarzyści, samorządowcy, duchowieństwo, przedstawiciele innych służb mundurowych oraz kierownictwo instytucji współpracujących z Policją.

Uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji odbyła się w Komendzie Powiatowej Policji w Leżajsku. Rozkazy o mianowaniu na wyższe stopnie policyjne osobiście wręczył Komendant Powiatowy Policji w Leżajsku insp. Zenon Wierzchowski.

W tym roku 33 policjantów z leżajskiej komendy awansowało na wyższe stopnie:

  • w korpusie oficerów młodszych – 2 funkcjonariusz,
  • w korpusie aspirantów – 20 funkcjonariuszy;
  • w korpusie podoficerów – 11 funkcjonariuszy;

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli władz parlamentarnych, samorządowych, na czele ze Starostą Leżajskim Markiem Śliżem, wójtami i burmistrzami gmin z naszego powiatu, kierownictwa instytucji współpracujących z Policją, w szczególności prokuratury i sądu. Pozostałe służby mundurowe reprezentowali st. bryg. mgr inż. Jacek Grzywna Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Leżajsku, Tomasz Steliga Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa w Leżajsku.

W trakcie uroczystości 14 funkcjonariuszy zostało odznaczonych Medalami 30-lecia Powstania NSZZ Policjantów.

Okolicznościowe przemówienie, w imieniu kierownictwa leżajskiej jednostki wygłosił I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Leżajsku, kom. Tyberiusz Łabuz.

Okolicznościowy list od Posła na Sejm RP Jerzego Paula odczytała Pani Natalia Sztaba – Dyrektor Biura Poselskiego. Natomiast insp. Zenon Wierzchowski odczytał list okolicznościowy od insp. Dariusza Matusiaka Komendanta Wojewódzkiego policji w Rzeszowie.

Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów reprezentował Wiceprzewodniczący asp. sztab. Mieczysław Klimek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *