Rekordowa frekwencja na Pikniku Rodzinnym w Zaczerniu

2 czerwca na terenie Oddziału Prewencji Policji w podrzeszowskim Zaczerniu odbył się Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka, w którym wzięło udział ponad 1500 osób. Współorganizatorem imprezy był Zarząd Wojewódzki Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Rzeszowie.

Ostatni taki piknik został zorganizowany jeszcze przed pandemią. Policyjne środowisko, oczekujące przez pięć lat na podobną inicjatywę, dopisało w niedzielę pomimo dość kapryśnej pogody. W ciągu czterech godzin tereny Oddziału Prewencji Policji zostały całkowicie przejęte przez żądne przygód dzieci oraz ich rodziców, którzy z równie dużym zainteresowaniem zwiedzali poszczególne stoiska. Magiczny i często niedostępny policyjny świat został otwarty, a wszyscy uczestnicy pikniku skrupulatnie z tego skorzystali.

Nasza formacja posiada mnóstwo specjalności, o których w mediach możemy jedynie usłyszeć. W Zaczerniu każdy uczestnik imprezy mógł zostać policyjnym technikiem kryminalistyki, biegłym z laboratorium kryminalistycznego, przewodnikiem psa służbowego, strzelcem wyborowym, ratownikiem medycznym, specjalistą z zakresu ruchu drogowego, kierowcą radiowozu czy policyjnych motocykli. Wszystkie stoiska pokazujące policyjne rzemiosło cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem, a opiekujące się nimi funkcjonariuszki i funkcjonariusze odpowiadali na mnóstwo pytań. Dzieciaki ochoczo brały udział również w konkursach plastycznych, łuczniczych czy strzeleckich. Najlepsi otrzymali na koniec pikniku specjalne upominki, które wspólnie wręczyli współorganizatorzy pikniku- dowódca OPP Rzeszów insp. Jacek Maślanka oraz Przewodniczący ZW NSZZP w Rzeszowie Krzysztof Filip. Piknik swoją obecnością zaszczyli Wojewoda Podkarpacka Pani Teresa Kubas Hul oraz Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Jacek Juwa.

Wraz z policjantami swoje stoiska w niedzielne południe zaprezentowali również przedstawiciele Zespołu Szkół Mechanicznych w Rzeszowie. Uczennice i uczniowie malowali twarze, przemieniając najmłodszych w ulubionych bohaterów kreskówek i filmów animowanych. Dużym zainteresowaniem cieszył się również symulator lotów, który obsługiwali uczniowie o profilu lotniczym. Obok nich swój obóz rozbiła Szabelska Brać, która kultywuje tradycje szlacheckie. Piękne stroje z epoki, odpowiednie jadło i napitek sprawiły, że i tutaj kolejki chętnych nie malały. Na kolejnym stoisku uczestnicy pikniku mogli podziwiać niezliczoną ilość różnych jednostek broni, które przygotowało Stowarzyszenie o charakterze Strzeleckim i Kolekcjonerskim “PEPESZA”. Nie zabrakło również obecności strażaków zarówno z Państwowej Straży Pożarnej oraz ochotników z Jaćmierza i Zaczernia.

Oprócz stacjonarnych stoisk odbyły się również specjalne pokazy. Dynamiczne zatrzymanie z mnóstwem wystrzałów i efektów dźwiękowych i świetlnych zaprezentował Pluton Wsparcia Taktycznego OPP Rzeszów. Centralny plac w Zaczerniu stał się również drogą, na której doszło do wypadku komunikacyjnego. Błyskawicznie na miejscu pojawili się strażacy z OSP Zaczernie i zademonstrowali akcję ratowniczą wraz z ratownikami medycznymi. Warto zaznaczyć, że przez cały piknik kilkaset osób mogło nauczyć się lub odświeżyć swoją wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy, a fantomy pozwalały na realizację resuscytacji krążeniowo- oddechowej oddając realizm sytuacji. Odbył się również, aż dwukrotnie, specjalny pokaz w wykonaniu Mażoretek z Jaćmierza. Dziewczyny swoimi energicznymi występami porwały do wspólnej zabawy sporą część publiczności. Tuż obok wystawili się motocykliści z Riders of IPA LE MC POLAND oraz samotny szeryf prosto z Nevady ze swoim prawie 5 litrowym krążownikiem szos.

Za część gastronomiczną odpowiadał Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Rzeszowie. Na gości pikniku czekała domowa grochówka, kiełbasa z grilla, napoje, wata cukrowa i popcorn. Nikt z pikniku nie wyszedł głodny a kuchnia wydawała jedzenie do ostatniej minuty. O jakość produktów zadbała Kuchnia Strażacka! Serdeczne podziękowania dla koleżanek i kolegów z Zarządów Terenowych- Gosia, Mariusz, Tadeusz, Arkadiusz dziękujemy za pomoc.

Tuż po godzinie 14 piknik zakończył się pokazem samochodu TAJFUN oraz wozów strażackich, które jednocześnie opróżniły swoje zbiorniki z wodą.

Bardzo się cieszymy, że po pięciu latach znów mogliśmy Was zaprosić do wspólnego świętowania tego szczególnego dnia. Wszystkie dzieci wyszły z pikniku zadowolone i uśmiechnięte i to dla nas jest największą nagrodą. Chciałbym szczególnie podziękować funkcjonariuszkom i funkcjonariuszom OPP oraz pracownikom cywilnym. Dzięki waszemu zaangażowaniu i profesjonalizmowi mogliśmy pokazać uczestnikom nasz policyjny świat- podsumowuje Krzysztof Filip, Przewodniczący ZW NSZZ Policjantów w Rzeszowie.

Dziękujemy serdecznie Sponsorom i Partnerom pikniku:

 • Allianz
 • Millenium Hall
 • INGLOT
 • Wydawnictwo PORADNIA K
 • Księgarnia TAK CZYTAM
 • Muzeum DOBRANOCEK
 • Centrum zabawy FANTAZJA
 • Sklep strefakostek.pl
 • Stowarzyszenie POLSKA EKOLOGIA
 • K9 SQUAD
 • Zespół Szkół Mechanicznych w Rzeszowie
 • Państwowa Straż Pożarna
 • OSP JAćmierz
 • OSP Zaczernie
 • Stowarzyszenie PEPESZA
 • Szabelska BRAĆ
 • KWP Rzeszówe

Zespół prasowy ZW NSZZ Policjantów w Rzeszowie

« z 2 »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *