Rekord w trakcie Nocnej Jazdy Ratowników dla Marcelinki

W niedzielę 19 maja w Jedliczu już po raz 9 odbyła się Nocna Jazda Ratowników. Impreza z każdym rokiem bije rekordy zainteresowania oraz uzbieranych kwot przeznaczanych na cele charytatywne. W tym roku kwestowano na rzecz 7 letnie Marcelinki z Odrzykonia. W imprezie uczestniczyli funkcjonariusze Policji oraz Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Rzeszowie, który reprezentował ko. Arkadiusz Pałys.

Marcelinka, bo tak ma na imię bohaterka wydarzenia, zmaga się z chorobą wywołaną aberracją chromosomu II pary 2q24.3q32.1. Choroba objawia się m.in. opóźnionym rozwojem, niepełnosprawnością intelektualną, padaczką, dysmorfiami w budowie kończyn, uszu i oczu, mikrocefalią i mikrognatią. Na Parkingu przy jednej ze stacji benzynowych Jedlicza zebrało się ponad 200 pojazdów reprezentujących wszystkie służby ratownicze oraz większość służb mundurowych. Niektórzy przyjechali aż z Małopolski o Śląska. Wysoka frekwencja przełożyła się na rekordową sumę uzbieraną w trakcie trwania zbiórki. Na konto Marcelinki trafi blisko 120 tysięcy złotych!

To kolejna udana wspólna akcja służb ratunkowych i mundurowych naszego regionu. Cieszę się, że przedsięwzięciu towarzyszy od samego początku element akcji dobroczynnej. Co roku jedna osoba z naszego regionu jest bliżej zwycięstwa w walce z chorobą. Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów również mógł dołożyć do tego cegiełkę- podsumował Arkadiusz Pałys, Przewodniczący ZT NSZZ Policjantów w Krośnie.

Zespół prasowy ZW NSZZ Policjantów w Rzeszowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *