Rafał Jankowski dla Rzeczpospolitej: dla nas najważniejsza jest pełna realizacja porozumienia, które zawarliśmy z ministrem Brudzińskim

ilustracja

Zmiany w jednym z kluczowych resortów nadzorujących służby mundurowe. Nowym wiceministrem spraw wewnętrznych i administracji został Maciej Wąsik, który zastąpi sprawującego ten urząd od czterech lat Jarosława Zielińskiego – informuje Rzeczpospolita w artykule zatytułowanym: „Roszady na szczytach MSWiA. Kamiński rośnie w siłę”.

Miejsce Jarosława Zielińskiego zajmie Maciej Wąsik, zastępca Mariusza Kamińskiego – szefa MSWiA i koordynatora służb specjalnych. Wąsik – co także podał na TT – będzie nadal pełnił funkcję sekretarza Kolegium ds. Służb Specjalnych.

O tym, że Jarosław Zieliński nie utrzyma się w nowym rządzie na stanowisku, jakie zajmował od czterech lat, mówiło się od września 2019′, gdy nowy minister Mariusz Kamiński odebrał mu nadzór nad Policją i Strażą Graniczną.

Rzeczpospolita nie czekając na nową decyzję kompetencyjną Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji spekuluje, że Maciej Wąsik nie przejmie nadzoru nad całością służb mundurowych a będzie nadzorować jedynie Służbę Ochrony Państwa oraz Państwową Straż Pożarną. Nad Policją nadzór nadal pozostanie w gestii ministra Mariusza Kamińskiego.
Rafał Jankowski

Otwarcie na współpracę deklaruje cytowany w artykule przewodniczący NSZZ Policjantów Rafał Jankowski. – Odejście wiceministra Zielińskiego to dla środowiska dobra informacja – uważa Rafał Jankowski, szef NSZZ Policjantów. – Teraz dla nas najważniejsza jest pełna realizacja porozumienia, które zawarliśmy z ministrem Brudzińskim. Deklaruję pełną współpracę z każdym ministrem, który będzie nadzorował policję – zaznacza.

Cały artykuł pod podanym linkiem

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *