Pożegnanie inspektora Tadeusza Szymanka

Inspektor Tadeusz Szymanek, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, po 26 latach służby w Policji przeszedł na emeryturę. Od marca 2016 roku nadzorował pion logistyczny podkarpackiej Policji. Dzisiaj odbyło się jego uroczyste pożegnanie.

W imieniu podkarpackich policjantów nadinspektor Henryk Moskwa, Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie podziękował mu za profesjonalną i pełną zaangażowania służbę. Podkreślił, że dzięki niemu możliwe było przeprowadzenie wielu, tak ważnych, inwestycji. Inspektor Szymanek był wielokrotnie wyróżniany orderami oraz odznaczeniami. Między innymi: srebrną i brązową odznaką Zasłużony Policjant, brązowym Krzyżem Zasługi, srebrnym i złotym medalem za zasługi dla pożarnictwa, srebrnym medalem za Długoletnią Służbę oraz złotym Krzyżem Niepodległości Pierwszej Klasy przyznanym przez NSZZ Policjantów.

W spotkaniu wzięli udział komendanci miejscy i powiatowi podkarpackiego garnizonu, naczelnicy wydziałów komendy wojewódzkiej oraz Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji w Rzeszowie.

Inspektor Tadeusz Szymanek urodził się w 1967 r. w Puławach. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej w Szczytnie oraz Politechniki Lubelskiej. Służbę rozpoczął w 1993 roku w Komendzie Rejonowej Policji w Bychawie. Od 1999 r. pełnił służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Lublinie. Funkcje kierownicze sprawuje od 2000 roku. W 2011 roku został Zastępcą Naczelnika Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, a w 2012 roku Naczelnikiem Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Lublinie.

W marcu 2016 roku został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie. Nadzorował pion logistyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *