Powiatowe obchody Święta Policji w Lubaczowie

Dzisiaj na placu apelowym Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie odbył się uroczysty apel z okazji Święta Policji. W obecności zaproszonych gości, akty mianowania na wyższe stopnie policyjne z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Lubaczowie mł. insp. Grzegorza Błaszczyka otrzymało 19 policjantów.

Tegoroczne obchody Święta Policji rozpoczęły się wczoraj uroczystą mszą świętą w intencji policjantów i pracowników policji, którą w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Lubaczowie odprawił Dziekan Dekanatu Lubaczowskiego ks. kan. Andrzej Stopyra.

Dzisiaj na placu apelowym Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie odbył się uroczysty apel, w którym uczestniczyli zaproszeni przedstawiciele parlamentarzystów, samorządowcy, służby mundurowe.

Uroczystościom przewodniczył Komendant Powiatowy Policji w Lubaczowie mł. insp.  Grzegorz Błaszczyk, który przywitał zaproszonych gości. Następnie w swoim przemówieniu podziękował policjantom za trud, jaki wkładają w codzienną służbę. Nie zabrakło także słów uznania dla pracowników policji za ich pracę i poświęcenie. Komendant skierował również słowa podziękowania dla parlamentarzystów, władz samorządowych, przedstawicieli służb mundurowych, nadleśniczych, za wsparcie przy remoncie komendy oraz dobrą współpracę.

Życzenia i gratulacje dla awansowanych funkcjonariuszy złożyli m.in.: w imieniu poseł Teresy Pamuły asystent biura poselskiego – Piotr Cioch, Starosta Lubaczowski – Zenon Swatek, w imieniu samorządowców Zdzisław Zadworny Burmistrz Miasta i Gminy Cieszanów, a także Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie bryg Janusz Jabłoński, Stanisław Zagrobelny Nadleśniczy Nadleśnictwa Oleszyce i pozostali zaproszeni goście.

Główną częścią uroczystości było wręczenie aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe oraz medalów Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów. Z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Lubaczowie mł. insp. Grzegorza Błaszczyka awanse na wyższe stopnie otrzymało 19 funkcjonariuszy.

Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Rzeszowie reprezentował Wiceprzewodniczący asp. sztab. Mieczysław Klimek.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *