„POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE – MOŻESZ MIEĆ NA NIE WPŁYW” – WOJEWÓDZKA EWALUACYJNA DEBATA SPOŁECZNA

„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” to tytuł ewaluacyjnej debaty społecznej zorganizowanej przez Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie pod honorowym patronatem Wojewody Podkarpackiego, Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Przewodniczącego Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Przedsięwzięcie podsumowało cykl debat społecznych, realizowanych w 2017 roku na terenie województwa podkarpackiego przez komendantów miejskich i powiatowych Policji.
W sali audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego odbyła się wczoraj ewaluacyjna wojewódzka debata społeczna pod nazwą „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Przedsięwzięcie podsumowało cykl debat społecznych, które realizowane były w 2017 roku na terenie garnizonu podkarpackiego. Debaty społeczne organizowane na szczeblu lokalnym miały za zadanie zdiagnozowanie i określenie potrzeb związanych z zagrożeniami bezpieczeństwa mieszkańców, które wymagają podjęcia działań prewencyjnych przez Policję bądź inne podmioty odpowiedzialne za utrzymanie szeroko rozumianego bezpieczeństwa
Debacie przewodniczył Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie mł. insp. Henryk Moskwa, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Bogdan Romaniuk, Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzy Cypryś, Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego Piotr Skorzec oraz Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie mł.insp.Piotr Kluz.

W spotkaniu udział wzięli m. in. przedstawiciele służb mundurowych, wymiaru sprawiedliwości, władz samorządowych i kościelnych, stowarzyszeń oraz instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, jak również zainteresowane osoby prywatne.
Zarząd Wojewódzki Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Rzeszowie reprezentował V-ce Przewodniczący Krzysztof Filip.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *