Policjanci topowym tematem dzisiejszego głównego wydania „Wydarzeń” Polsatu.

ilustracja
Polska policja w czasie epidemii staje na wysokości zadania. Czasami robi to w niezwykły sposób. W Nowym Dworze Gdańskim policjanci, którzy sprawdzali czy dwójka małych dzieci przebywa w kwarantannie postanowiła dla nich zatańczyć.

Na żywo widzieli i słyszeli mieszkańcy Nowego Dworu Gdańskiego. Policjant i policjantka patrolujący ulice i kontrolujący zasady przestrzegania kwarantanny, tanecznym popisem umilali czas zmuszonym do pozostawania w domach.

Funkcjonariuszka drogówki i dzielnicowy tańczyli do muzyki puszczanej z megafonu w policyjnym radiowozie.

Choć występ wyglądał na przygotowany, funkcjonariusze zapewniają, że był zupełnie spontaniczny, niespodziewany – chodziło nam o to, żeby pokazać ludziom, że policja ma też ludzką twarz – powiedział sierż. Paweł Belling

Jak wynika z najnowszego badania opinii społecznej, policja i bez spontanicznych tańców jest pozytywnie odbierana Jest instytucją cieszącą się w Polsce największym zaufaniem – obdarza nim ją ośmiu na dziesięciu obywateli, to najlepszy wynik policji od 28 lat.

Podbijający serca internautów, bijący rekordy odsłon clip z nagraniem tańczących policjantów dostępny jest także na naszej stronie – tutaj.

– Obecna sytuacja pokazuje znowu, że policjanci są wszędzie tam, gdzie być powinni i tam, gdzie oczekują tego od nas ludzie – powiedział Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów Rafał Jankowski

Badanie przeprowadzono zanim, w związku z koronawirusem funkcjonariuszom doszły nowe obowiązki. Choć na szczęście ubyło im dotychczasowych, bo policja wystosowała apel do przestępców.

 

Apel wystosowaliśmy kilka dni temu, tak pół żartem, pół serio. Rzeczywiście do większości przestępców dotarł bo tych zdarzeń jest około 30, nawet może 40 %, mniej w zależności od miasta. To jest dla nas duże odciążenie – powiedział rzecznik Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka.

Pewnie dlatego tak, jak w Nowym Dworze Gdańskim policja daje się poznać z nieznanych dotąd stron.

Materiał zakończyło nagranie życzenia zdrowia policjantów z Nowego Dworu Gdańskiego skierowane pod adresem przebywających na kwarantannie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *