Nowy sprzęt o wartości 27 000 złotych trafił do KMP w Przemyślu

Dzięki wielomiesięcznym staraniom Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów w Przemyślu tut. Komenda Miejska Policji właśnie została doposażona w sprzęt o wartości 27 000 złotych.

Funkcjonariuszki i funkcjonariusze każdego dnia służby podejmują na terenie miasta Przemyśla i powiatu przemyskiego setki interwencji. Służba jest ciekawa, każde zdarzenie ma inny charakter, a policjanci muszą być gotowi na każdą ewentualność. Jednym z ważnych elementów codziennej pracy stróżów prawa jest utrzymywanie odpowiedniej formy fizycznej.

Dzięki wieloletnim staraniom poprzednich Zarządów w naszej komendzie została stworzona profesjonalna siłownia, w której w sposób kompleksowy mogą odbywać się zarówno treningi aerobowe jak i siłowe. Część wyposażenia wymagała wymiany z uwagi na zużycie, chcieliśmy również dokupić nowy sprzęt i to się właśnie udało. Zakupiliśmy bieżnię oraz rower airbike za kwotę 27 000 złotych- dodaje Bartosz Wardęga, przewodniczący Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w  Przemyślu.

Siłownia służy funkcjonariuszkom i funkcjonariuszom nie tylko do ćwiczeń, ale jest pomocna również w procesach rehabilitacji po wypadkach, często odniesionych w służbie. Sfinansowanie tego projektu nie było łatwym przedsięwzięciem.

Środki własne stanowią raptem 25% całości projektu. Pozostałe pieniądze pozyskaliśmy od podmiotów zewnętrznych, w szczególności z Funduszu Prewencyjnego PZU. Szczególne podziękowania kieruję w stronę kol. Krzysztofa Filipa, przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZP w Rzeszowie, który od początku był zaangażowany w prace przy tym przedsięwzięciu- podkreśla Wardęga.

To nie jedyny projekt, nad którym pracują członkowie Zarządu Terenowego.

Agresja Rosji na Ukrainę, exodus milionów uchodźców, którzy w ciągu kilku miesięcy pojawili się w Przemyślu wymusił na naszych funkcjonariuszach sporo zmian. Patrole są pełnione pieszo, często w trudnym terenie, a czas reakcji może odgrywać ważną rolę, szczególnie w sytuacji zagrożenia życia. Dlatego podjęliśmy prace nad stworzeniem wniosku o dofinansowanie na zakup specjalnych nasobnych apteczek dla funkcjonariuszy z tzw pierwszej linii- dodaje Wojciech Pelc, wiceprzewodniczący NSZZ Policjantów w Przemyślu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *