Niżańscy policjanci obchodzili swoje święto

Uroczystość Święta Policji obchodzili policjanci i pracownicy niżańskiej jednostki. W trakcie uroczystego apelu i w obecności zaproszonych gości, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nisku otrzymali wyróżnienia i nominacje na wyższe stopnie.

Uroczysty apel z okazji Święta Policji odbył się w minioną środę, w niżańskim Centrum Kultury „Sokół”. Komendant Powiatowy Policji w Nisku nadkom. Dariusz Szybiak przywitał zaproszonych gości. W swoim przemówieniu odniósł się do odpowiedzialnej, a zarazem zaszczytnej służby policjanta. Podziękował funkcjonariuszom za pracę i pogratulował awansów, wyraził wdzięczność wobec samorządów oraz przedstawicieli służb, a także instytucji, dziękując za współpracę i udzielone wsparcie.

W uroczystości poza policjantami i pracownikami cywilnymi niżańskiej jednostki, udział wzięli zaproszeni goście w tym m.in. przedstawiciele Prokuratury Rejonowej w Nisku, władz lokalnych, samorządowych, zaprzyjaźnionych służb mundurowych oraz instytucji współpracujących z Policją.

Na uroczystości nie zabrakło także przedstawicieli Podkarpackiego Zarządu Wojewódzkiego Ligii Ochrony Kraju i Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Rzeszowie i w Nisku, którzy wręczyli zasłużonym policjantom medale. Starosta Niżański Robert Bednarz oraz Burmistrz Gminy i Miasta Nisko Waldemar Ślusarczyk przekazali dyplomy i nagrody tym pracownikom Policji, którzy swoją pracą i zaangażowaniem promują i wspierają lokalną społeczność lokalną.

Życzenia i gratulacje dla awansowanych funkcjonariuszy złożyli również obecni na uroczystości Piotr Walkowicz – Prokurator Rejonowy w Nisku oraz Robert Bednarz – Starosta Powiatu Niżańskiego. W swoich wystąpieniach dziękowali niżańskim policjantom i pracownikom Policji za ich służbę, niesioną pomoc i zaangażowanie w poprawę bezpieczeństwa na terenie naszego powiatu.

Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Rzeszowie reprezentowali Wiceprzewodniczący asp. szatb. Mieczysław Klimek.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *