Niezwykła wyprawa rowerowa dla niezwykłych dzieciaków (zdjęcia)

Już po raz drugi nasz kolega Jakub, wyruszył w rowerową wyprawę w ramach prowadzonej akcji charytatywnej na rzecz podopiecznych Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. Celem jest mroźna Islandia.

Wszystko zaczęło się w 2018 roku, kiedy to Kuba po raz pierwszy wyruszył w rowerową wyprawę na najdalej wysunięty punkt na północy Europy- norweski Nordkapp. Oprócz zwiedzania, sportowego wyczynu, czy najzwyczajniej przygody, Kuba postanowił dołożyć coś jeszcze. Wraz z rozpoczęciem wyjazdu na internetowej stronie crowdfundingowej ruszyła zbiórka pieniędzy na rzecz Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci.

Fundacja pomaga chorym Dzieciom i ich rodzinom, obejmując swoją działalnością obszar całego województwa podkarpackiego. Oferujemy profesjonalną opiekę medyczną, psychologiczną, rehabilitacyjną, a także wsparcie dla całej rodziny na każdym etapie choroby Dziecka.

Sama wyprawa dotarła na daleką i mroźną północ, ale w Rzeszowie trwała feta nie tylko z tego powodu. Kubie udało się zebrać 19 780 złotych i na stałe zakiełkowała myśl, by zorganizować podobną wyprawę w przyszłości.

15 czerwca Jakub wraz z kolegą rozpoczęli rajd dookoła Islandii, osamotnionej na Atlantyku wyspy pełnej wspaniałej przyrody, ale trudnej i wymagającej terenowo. Relację z wyprawy możecie śledzić na bieżąco na tej stronie:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100093198866296

Link do zbiórki poniżej:

https://www.siepomaga.pl/islandia-rowerem-2023?fbclid=IwAR1q-_tXXH1TS38wSU2a8Hvt2FvpFqVDlUDhv4eeGMu4H_8uF4_RJ4Im0is

Zachęcamy serdecznie do polubienia strony, śledzenia rajdu i przede wszystkim wsparcia projektu!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *