Nie o krytykę chodzi a o rzetelność

Każde dodatkowe środki finansowe, które trafią do funkcjonariuszek i funkcjonariuszy Policji, szczególnie w ciężkich czasach wysokiej inflacji, są zjawiskiem dobrym i zyskują nasze poparcie. Poparcia natomiast nie może zyskać zakłamanie i wprowadzanie w błąd setek tysięcy, a wręcz milionów pracowników sektora publicznego.

Przez szereg ostatnich miesięcy przedstawiciele Solidarności atakowali NSZZ Policjantów o brak realnych zmian w polskiej Policji. Nasze inicjatywy były wyśmiewane, a działalność naszych przedstawicieli poddawana ciągłej krytyce. W międzyczasie jednak to właśnie dzięki inicjatywom NSZZP udało się wprowadzić w życie, powtarzam wprowadzić w życie, w formie odpowiednich zmian ustawowych, rozporządzeń, a koniec końców zmian w naszych portfelach, tak wyczekiwane przez nasze środowisko postulaty płacowe.

Od 2018 roku udało nam się wspólnie, dzięki akcjom protestacyjnym, otwartym listom, i naszej mundurowej współpracy uzyskać podwyżki uposażeń, zmianę warunków służby, zwiększenie liczby etatów itd. Oczywiście są kwestie, które do tej pory nie uzyskały poparcia strony rządowej, ale wciąż pracujemy nad przekonaniem naszych adwersarzy do naszych pomysłów. Nastawiamy się na proces, nie jednorazową populistyczną akcję nastawioną na poklask.

Solidarność z wielką pompą podpisała z Rządem porozumienie zgodnie, z którym

“w 2023 r. dzięki JEDNORAZOWYM NAGRODOM wzrosną wynagrodzenia w państwowej sferze budżetowej. Rząd przeznaczyć ma na wypłatę dodatkowych świadczeń dla pracowników państwowej sfery budżetowej 906,25 mln zł.”

Na stronie w mediach społecznościowych Solidarności pojawił się następujący wpis:

Z uwagi na rozbieżności w wystąpieniu Premiera Mateusza Morawieckiego i przekazanymi informacjami a komunikatem zamieszczonym na stronie internetowej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów dotyczącej podwyżki lub jednorazowej nagrody specjalnej dla sfery budżetowej oczekujemy na opublikowanie projektów aktów prawnych wprowadzających te rozwiązania. Dopiero wtedy będziemy mogli merytorycznie odnieść się do zawartych w nich rozwiązań.

To jest sukces czy go nie ma?!

Jednorazowy zastrzyk finansowy jest krokiem w dobrą stronę. Jednak powinno nam zależeć na rozwiązaniach systemowych, a obiecywana podwyżka nie będzie miała z tym nic wspólnego. Czy przypadkiem nie stoi za tym działanie mające na celu zyskanie głównie punktów procentowych w zbliżających się wyborach parlamentarnych? Zjawisko rzucania “kiełbasy wyborczej” nie jest niczym nowym w polskiej polityce. Szkoda tylko, że w te działania wpisuje się związek zawodowy, który podpisał porozumienie ze stroną rządową nie uzgodniwszy szczegółów (patrz komunikat wyżej).

Nieodpowiedzialna polityka informacyjna Solidarności wobec NSZZP właśnie zebrała żniwo. Kto mieczem wojuje od miecza ginie. Zachęcamy szanowne koleżanki i kolegów z Solidarności do wytężonej związkowej pracy na rzecz środowiska policyjnego, a mniej spędzania czasu na połajankach internetowych, które zamiast łączyć jedynie niepotrzebnie dzielą.

Biuro prasowe ZW NSZZ Policjantów w Rzeszowie

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *