Nie bądź mądry po szkodzie, czyli czym jest Fundusz Ochrony Prawnej

Truizmem jest pisanie, że nasza służba do łatwych nie należy. Działamy w oparciu o przepisy prawa płynące z tak wielu źródeł, że bycie z nimi na bieżąco wymaga od nas sporego poświęcenia. Podejmowanie trudnych decyzji w ułamku sekundy to dla każdej funkcjonariuszki i funkcjonariusza chleb powszedni. Niestety czasami zdarzają się błędy, zostaniemy w bezpodstawny sposób o coś posądzeni, w trakcie działań ktoś nas zaatakuje. Musicie wiedzieć, że wówczas nie zostajecie sami- właśnie wtedy możemy skorzystać z zasobów Funduszu Ochrony Prawnej.

FOP jest naszą ostatnią deską ratunku, ale również gwarancją, że nasze interesy zostaną poprowadzone rzetelnie i właściwie. Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Rzeszowie od lat współpracuje z kancelarią adwokacką, która wzorowo wywiązuje się z powierzonych zadań, reprezentując policjantów zarówno w postępowaniach karnych, dyscyplinarnych, ale również cywilnych.

Bezpłatne poradnictwo prawne oraz finansowanie kosztów zastępstwa procesowego w charakterze oskarżyciela posiłkowego, członkom funduszu, którzy zostali ofiarami napaści, naruszenia nietykalności cielesnej lub pomówienia- dodaje Krzysztof Filip, przewodniczący ZW NSZZP w Rzeszowie.

Wstąpienie do FOP nie jest obowiązkowe, ale racjonalne i ważne rozważenia, szczególnie w kontekście ostatnich częstych zwolnień ze służby. Nie bądź mądry po szkodzie!

Biuro prasowe ZW NSZZ Policjantów w Rzeszowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *