MISTRZOSTWA POLSKI POLICJANTÓW W TENISIE STOŁOWYM WAŁBRZYCH 2019 ROZSTRZYGNIĘTE

Do zawodów drużynowych przystąpiło 15 drużyn reprezentujące poszczególne jednostki Policji: Olsztyn, Szczecin, Bydgoszcz, Rzeszów, Katowice, Białystok, KGP, Kielce -2 drużyny ,Radom, Gdańsk , Lublin, Kraków i oczywiście organizator zawodów Wrocław, który również wystawił do rywalizacji 2 drużyny.

W zawodach indywidualnych wzięło udział w sumie 52 zawodników w dwóch kategoriach wiekowych do i powyżej 40 lat. Wśród nich wystartowali również zawodnicy reprezentujący Poznań i Szkołę Policji w Katowicach. Kilka słów należy poświęcić jedynej w stawce naszej koleżance Sylwii Purlis ze Szczecina, która wystąpiła w silniejszej kategorii wiekowej , a mimo to wielu kolegów oglądając jest zagrania przecierali oczy ze zdumienia. Sylwia pozdrawiamy Cię serdecznie i życzymy sukcesów nie tylko w sportowych zmaganiach. Najstarszym uczestnikiem zawodów był Pan Michał Światowski z Poznania/Turka liczący sobie 65 lat. Mimo lat Michał przy stole poruszał się zdumiewająco aktywnie i dzięki temu i swojej świetnej grze zdołał wygrać parę pojedynków.

Dodatkową konkurencją rozegraną podczas mistrzostw była kategoria VIP. Mecze w tej kategorii stały na wysokim poziomie i budziły wiele emocji. Podobno Przewodniczący ZG NSZZ Policjantów kol. Rafał Jakowski nie spiera się tak mocno na posiadach jak o jeden punkt podczas rozgrywek. Takie same emocje szarpały kol. Dariusza Brzezickiego Przewodniczącego ZW NSZZ P woj. mazowieckiego oraz kol. Artura Garbacza Przewodniczącego ZW NSZZ P woj. lubelskiego. Nie mniej zaciętości wykazali kol. Andrzej Ścibisz z Kielc , kol. Jacek Bryła z Katowic. Najwięcej spokoju w grze okazał kol. Marek Sobiesiak reprezentujący gospodarzy , co przełożyło się na wynik i dało mu zwycięstwo w tej kategorii rozgrywek.

Mistrzostwa zdominowali zawodnicy reprezentujący KWP w Bydgoszczy , którzy to zdobyli I miejsca we wszystkich rozgrywanych kategoriach. Bardzo dobrze zaprezentowali się koledzy z Rzeszowa, Wrocławia, Lublina , Krakowa. Koledzy którym w tych mistrzostwach poszło trochę gorzej obiecali , że mają rok na podszlifowanie formy. Cały turniej przebiegł w miłej atmosferze przy profesjonalnej obsłudze sędziego głównego Pana Tomasza Durajczyka i Pana Wojciecha Stacha. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy , medal i koszulki.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.