W DNIU OJCA MUNDUROWI RYWALIZOWALI W TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ

Piętnaście drużyn zmagało się we wczorajszym I Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego, który odbył się na kolbuszowskim stadionie sportowym. W ten sposób Dzień Ojca uczcili policjanci z Polski, Węgier i Ukrainy, a także przedstawiciele wielu innych służb. Turniej to nie tylko emocjonujące rozgrywki, ale również okazja do wymiany doświadczeń oraz integracji mundurowych.

Organizatorem I Turnieju Piłki Nożnej Służb Mundurowych  o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego z okazji Dnia Ojca był  Zarząd Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku  Zawodowego Policjantów w Rzeszowie i kierownictwo Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej. Patronat nad turniejem objęli Marszałek Województwa Podkarpackiego, Wojewoda Podkarpacki, Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie oraz Starosta Powiatu Kolbuszowskiego i Burmistrz Kolbuszowej.

W turnieju wzięło udział 15 drużyn:

 • Policja Węgierska miasta Mataszalka;
 • Policja Ukraińska miasta Stary Sambor
 • Drużyna księży z Diecezji Rzeszowskiej,
 • 21 Brygada Strzelców Podhalańskich,
 • III Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej,
 • Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w Przemyślu,
 • Krajowa Administracja Skarbowa,
 • Służba Więzienna w Rzeszowie,
 • Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie,
 • Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kolbuszowej ,
 • Komenda Wojewódzkaj Policji w Rzeszowie,
 • Oddział Prewencji Policji w Rzeszowie,
 • Komenda Powiatowa Policji w Mielcu,
 • Komenda Powiatowa Policji w Ustrzykach Dolnych
 • Komenda Powiatowej Policji w Kolbuszowej.

Turniej rozpoczął się wprowadzeniem wszystkich drużyn na płytę boiska i odtworzeniem hymnów państwowych: Węgier, Ukrainy i Polski. Uczestników witali i zagrzewali do sportowej rywalizacji Jan Zuba Burmistrz Kolbuszowej, płk.Tomasz Poninikiewicz  Dowódca Batalionu Lekkiej Piechoty Nisko z  III Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej , st.bryg.Florian Pelczar Komendant Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Kolbuszowej, mł.insp. Mariusz Skiba Naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej KWP w Rzeszowie, asp.szt. Józef Bąk Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Rzeszowie oraz insp. Stanisław Babula Komendant  Powiatowy Policji w Kolbuszowej.

Po oficjalnym powitaniu uczestników i zaproszonych gości insp. Stanisław Babula otworzył turniej. Rozpoczęły się pełne emocji rozgrywki pomiędzy drużynami. Nad technicznym przebiegiem rozgrywek czuwał Prezes Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej Grzegorz Romaniuk oraz Jan Fryc.

Poza boiskiem zorganizowano atrakcje dla najmłodszych, którzy odwiedzili kolbuszowski stadion. Pokazy sprzętu policyjnego, strażackiego i wojskowego, gry i konkursy, pokaz tresury policyjnego psa to tylko niektóre propozycje jakie organizatorzy przygotowali dla dzieci.

Po kilku godzinach zmagań I miejsce wywalczyli zawodnicy reprezentujący Służbę Więzienną w Rzeszowie, II miejsce przypadło Bieszczadzkiemu Oddziałowi Straży Granicznej  w Przemyślu , Puchar za  III miejsce trafił do policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu.

Statuetka najlepszego bramkarza przypadła zawodnikowi ze Starego Sambora, najlepszym strzelcem  został zawodnik z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu, a statuetkę drużyny Fair Play wywalczyli policjanci z Węgier.

Dodatkową konkurencją dla chętnych był udział w Biegu z okazji Dnia Ojca o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Kolbuszowej. Puchar przypadł  zawodnikowi z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu.

Po wręczeniu pamiątkowych pucharów, statuetek, dyplomów i upominków zakończono turniej.

Organizatorzy serdecznie dziękują Panu Józefowi Kardysiowi Staroście Kolbuszowskiemu, Panu Janowi Zuba Burmistrzowi Kolbuszowej oraz Panu Grzegorzowi Romaniukowi Prezesowi Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu za pomoc w organizacji turnieju, współpracę i wszelkie okazane wsparcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *