Łańcuckie obchody Święta Policji

W sali balowej łańcuckiego zamku odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji. Jednym z elementów obchodów było odsłonięcie tablicy poświęconej pamięci poległych funkcjonariuszy Policji Państwowej z powiatu łańcuckiego.

Tegoroczne obchody Święta Policji poprzedziła poranna msza święta w Kościele pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Łańcucie. W uroczystym nabożeństwie uczestniczyli m.in. Komendant Powiatowy Policji w Łańcucie insp. Marek Mendoń, I zastępca mł. insp. Jan Węgrzyn, naczelnicy wydziałów i kierownicy referatów, policjanci i pracownicy cywilni łańcuckiej komendy oraz ich rodziny. W eucharystii uczestniczyli także przedstawicielce władz samorządowych i instytucji współpracujących z Policją w zakresie bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Po uroczystej mszy uczestnicy obchodów udali się do łańcuckiej komendy, aby uczcić 100. rocznicę powołania Policji Państwowej. O godz. 9 w holu łańcuckiej komendy odsłonięto pamiątkową tablicę poświęconą poległym oraz pomordowanym funkcjonariuszom Policji Państwowej z terenu powiatu łańcuckiego. Symboliczną wiązankę pod tablicą złożyli: Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Kazimierz Gołojuch, Starosta Łańcucki Adam Krzysztoń oraz Komendant Powiatowy Policji w Łańcucie insp. Marek Mendoń. Symboliczny znicz zapalili przedstawiciele związków zawodowych policjantów oraz pracowników cywilnych Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie.

Punktualnie o godz. 10 w sali balowej Muzeum Zamku w Łańcucie rozpoczęła się uroczysta zbiórka z okazji obchodów Święta Policji. W uroczystości wziął udział I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Zbigniew Sowa oraz zaproszeni goście: Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Kazimierz Gołojuch, Starosta Łańcucki Adam Krzysztoń, Wicestarosta Łańcucki Barbara Pilawa-Krauze, Burmistrz Miasta Łańcuta Rafał Kumek, przedstawiciele władz gminnych, duchowieństwa oraz instytucji na co dzień współpracujących z Policją.

Zarząd W

Wszystkich zgromadzonych przywitał Komendant Powiatowy Policji w Łańcucie insp. Marek Mendoń. Przełożony łańcuckich policjantów wygłosił okolicznościowe przemówienie, w którym nawiązał do jubileuszu 100-lecia powstania Policji Państwowej i jej roli w zapewnieniu bezpieczeństwa w odradzającej się ojczyźnie. Następnie podziękował policjantkom, policjantom i pracownikom Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie za codzienny trud i zaangażowanie w służbę człowiekowi i społeczeństwu. Słowa uznania skierował również do przedstawicieli lokalnych samorządów oraz prokuratury i straży za wspólne działanie na rzecz poprawy i porządku publicznego mieszkańców naszego powiatu.

Po przemówieniu przyszedł czas na odznaczenia oraz nominacje na wyższe stopnie policyjne. Z tegorocznych awansów cieszyło się 38 funkcjonariuszy. Po uroczystym mianowaniu głos zabrał I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Zbigniew Sowa. W okolicznościowym przemówieniu podziękował wszystkim funkcjonariuszom za wzorową służbę na rzecz bezpieczeństwa lokalnego, a pracownikom Policji za ich pracę. Insp. Zbigniew Sowa przekazał także życzenia dla rodzin policjantów i pracowników policji.

Życzenia oraz słowa uznania policjanci oraz pracownicy cywilni usłyszeli również od przedstawicieli samorządów oraz współpracujących z policją instytucji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *